Gönderen Konu: Uyuşturucu ve Esrar Testleri - (idrar ve saç testi)  (Okunma sayısı 79384 defa)

Çevrimdışı cnbst

• Mesajsız Üye
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
    • Cannabist Life
Uyuşturucu ve Esrar Testleri - (idrar ve saç testi)
« : Eylül 06, 2008, 05:49:30 ÖS »
Uyuşturucu ve uyarıcı için idrar testleri

Uyuşturucu ve uyarıcı maddeler ile alkol idrarda tespit edilebilmektedir.

Bu testte idrarın en fazla 3 saat içinde verilmiş ve taze olması gereklidir. İdrar numunesinde ecstasy kullanıldıktan sonra en geç 48 saat, esrar 4 gün, kokain 48 saat, LSD 36 saat, eroin 4 gün sonra tespit edilebilmektedir. Alınan madde miktarına ve bireysel bazı özelliklere göre tespit edilebilme süresi farklılık gösterebilmektedir.

Kullanılan uyuşturucu ve uyarıcı maddenin miktarını değerlendirmek de mümkündür. Örneğin bir maddenin ne miktarda kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Veya benzodiazepin grubundan hangi maddenin kullanıldığı miktarı ile beraber HPLC cihazında tespit edilebilir. Bu testlerde sonuç alma daha uzun sürmektedir

İsterseniz evde kolayca uygulayabileceğiniz testler mevcuttur. Her bir madde için ayrı testler veya birkaç maddeyi aynı anda değerlendirebilen testleri bulabilirsiniz.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter  google  google

Çevrimdışı cnbst

• Mesajsız Üye
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
    • Cannabist Life
Ynt: Uyuşturucu ve Esrar Testleri - (idrar ve saç testi)
« Yanıtla #1 : Eylül 06, 2008, 05:50:19 ÖS »
Saç testi

Saç numunesinde uyuşturucu testi, 4 ile 6 ay içinde madde kullanımına dair bilgi verir. Bu test için saç numunesinin uygun bir şekilde alınması önemlidir. Yetersiz numune alınması veya saç üzerindeki boya, kına gibi kimyasal içerikli uygulamalar, test sonuçlarını etkileyebilmektedir.

Saç numunesi bir seri ön işlemden geçirilerek sıvı hale getirilir, daha sonra alınan uyuşturucu türü ve miktarı belirlenmek üzere GC/MS sistemi ile analiz edilir.

Çevrimdışı cddboston_beach

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 08, 2009, 08:10:02 ÖS »
Amatem üyesiyim, 1 gün içip 11 gün içmediğimde temiz, 4 gün dibine düşüp 17 gün bıraktığım zamanda pis sonuç verdim. Ne sıklıkta, ne kadar çok tüketildiği belirleyicidir. Ayrıca spor, sauna, kırmızı meyveler, bol sıvı tüketimi işe yarar ama zaman kadar işe yarayanı yoktur.

Heyet günüme 10 gün kaldı, 1 senemi doldurmadan 5 pis 8 temizle mezuniyete yürüyorum... Kısmetse yakında bağırıcam "ÖZGÜRLÜÜÜÜÜK" ...

Çevrimdışı Cruq4L

• Üye
  • *
  • Calling Danny Boy ^^
« Yanıtla #3 : Şubat 08, 2010, 02:41:52 ÖÖ »
ya arkadaşlar ben mahkemeye cıktım 2010 Ocak ayının 10'unda.. yakınımızda esrar yakalanmıştı.. Gramajı da yoktu kırıntı olarak geçiyordu..Amatem'e yolladı hakim.. işte 2 ay ıcınde kagıt gelıcek falan fistan bişeyler söyledi ama bundan sonra beni ne bekliyo bilmiyorum..

saç testi , kan testi , idrar testi var.. hangi testi yapıcaklar ne olucak hiç bi fikrim yok :S

yardımcı oLursanız sevinirim  ;)

Çevrimdışı cnbst

• Mesajsız Üye
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
    • Cannabist Life
« Yanıtla #4 : Şubat 09, 2010, 12:46:49 ÖS »
ya arkadaşlar ben mahkemeye cıktım 2010 Ocak ayının 10'unda.. yakınımızda esrar yakalanmıştı.. Gramajı da yoktu kırıntı olarak geçiyordu..Amatem'e yolladı hakim.. işte 2 ay ıcınde kagıt gelıcek falan fistan bişeyler söyledi ama bundan sonra beni ne bekliyo bilmiyorum..

saç testi , kan testi , idrar testi var.. hangi testi yapıcaklar ne olucak hiç bi fikrim yok :S

5 pis 8 temizle mezun olabiliyor musun?

Çevrimdışı cnbst

• Mesajsız Üye
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
    • Cannabist Life
« Yanıtla #5 : Şubat 09, 2010, 12:49:08 ÖS »

cevabını forumu ayrıntılı okursan bulursun,
muhtemelen 1 yıl düzenli olarak amateme gideceksin ve idrar vereceksin.

Çevrimdışı Cruq4L

• Üye
  • *
  • Calling Danny Boy ^^
« Yanıtla #6 : Şubat 09, 2010, 02:19:55 ÖS »
cevabını forumu ayrıntılı okursan bulursun,
muhtemelen 1 yıl düzenli olarak amateme gideceksin ve idrar vereceksin.

kan testi olmayacak yani.. kesin idrar testi yapıcaklarsa rahata baglıcam ama kan testi yapıcaklar diye korkuyorum...

Çevrimdışı Zehir

• Üye
  • *
  • Zehir acı söyler.
« Yanıtla #7 : Şubat 09, 2010, 08:10:44 ÖS »
korkma korkma geçer bunlar.

Çevrimdışı Cruq4L

• Üye
  • *
  • Calling Danny Boy ^^
« Yanıtla #8 : Şubat 14, 2010, 07:12:24 ÖÖ »
arkadaşlar amateme giden yok mu ?? idrar mı alıyolar bi söylermisiniz.

Çevrimdışı Sativa

• job
  • *
« Yanıtla #9 : Şubat 14, 2010, 01:23:29 ÖS »
3 mesaj yukarıda cnbst sana ne alacaklarını söylemiş, sen hala soruyorsun..

Çevrimdışı BurundanVer

• Sessiz Üye
  • *
  • Burundan Ver, Zevki 2'ye Katla...
« Yanıtla #10 : Mart 15, 2010, 10:51:00 ÖÖ »
Tam 1 hafta önce 3gr kadar kubar tükettim acaba idrar testinde çıkarmı? bu temyize gitmem için önemli...

Çevrimdışı Goztepe

• Üye
  • *
  • Sarıcağın tek bi sigara var oda börek!
« Yanıtla #11 : Mart 15, 2010, 07:15:35 ÖS »
Tam 1 hafta önce 3gr kadar kubar tükettim acaba idrar testinde çıkarmı? bu temyize gitmem için önemli...
Arkadaşlar bu şekil sorulara cevap vermenin olabilitesinin farkındasınızdır herhalde..(kişiden kişiye kimya değişir nerden bilicez senin bünyeni)

Çevrimdışı Cruq4L

• Üye
  • *
  • Calling Danny Boy ^^
« Yanıtla #12 : Mart 18, 2010, 02:30:33 ÖS »
Arkadaşlar denetim serbestlik ve yardım merkezi şube müdürlügünden CAGRI BELGESİ elime bugun ulaştı.. 10 gün içinde gitmem gerekiyormuş..  :o :o Valla ne yapıcam hiç biLmiyorum uzun süredir icmiyordum ama en son 3 gun once ictim.. zaten deli gibi su içmeye başladım idrari temizleyebildigim kadar temizlemeye calışıcam.. idrar vermeye giden arkadaşlar warsa gittigimizde nelerle karşılaşıcaz ufak bi bilgi verirmi acabaa ?

Çevrimdışı Cruq4L

• Üye
  • *
  • Calling Danny Boy ^^
« Yanıtla #13 : Mart 18, 2010, 02:40:37 ÖS »
Tmmdır forumda buldum cevabını k. bakmayn

Çevrimdışı darktunes

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Nisan 05, 2010, 10:28:41 ÖÖ »
iyi günler bir sorum olucak tahlile başkasının idrarını götürsem anlama şansları varmı? kendi yaşımda kendi fiziki özelliklerimle hemen hemen aynı bir kişinin idrarının benim olmadığı anlaşılırmı yoksa idrarda aradıkları sadece uyuşturucu maddemi ?

Çevrimdışı Wes

• Üye
  • *
« Yanıtla #15 : Nisan 05, 2010, 11:22:59 ÖÖ »
iyi günler bir sorum olucak tahlile başkasının idrarını götürsem anlama şansları varmı? kendi yaşımda kendi fiziki özelliklerimle hemen hemen aynı bir kişinin idrarının benim olmadığı anlaşılırmı yoksa idrarda aradıkları sadece uyuşturucu maddemi ?

idrarin tazeligi ve yogunlugundan anlasilir.
o anlik verilen idrar taze ve sicaktir.

Çevrimdışı darktunes

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Nisan 05, 2010, 12:02:09 ÖS »
sıcaklığı korumak için aliminyum folyoya sarıp götürücem ve hemen gidip tahlil olucam o şartlar altında heralde anlamazlar benim aklıma takılan önceki verdiğim idrar tahlilleriyle bu başkasının idrarını karşılaştırırlar mi yoksa baktıkları sadece THC maddesimi?

Çevrimdışı Wes

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Nisan 05, 2010, 12:22:19 ÖS »
belkide sac testi yapilir.
devletle dalga gecilmez.
birimleri kandırmak amaciyla yargilanirsaniz
cezaevinde bol bol tahlil yapilir.

Çevrimdışı darktunes

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Nisan 05, 2010, 12:37:53 ÖS »
haklısınız yüksek riskli bir iş ilgilendiğiniz için teşekkür ederim..

Çevrimdışı Wes

• Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Nisan 05, 2010, 12:41:21 ÖS »
tip fakultesi mezunlari yani,
onlar sizin gectiginiz yollardan coktan gecmislerdir.

"doktor bey, hasta baska tahlil veriyor guvenligi cagirirmisiniz "

dediginde isiniz bitmistir.

Çevrimdışı kQzan

• Sessiz Üye
  • *
  • Esrarı arife üflersen aşk, cahile üflersen ...
« Yanıtla #20 : Nisan 06, 2010, 07:25:46 ÖS »
Wes bu engin tecrübelerin ve bilgilerin olmasaydı ne yapardık biz :(
lütfenb her konuda aydınlatmaya devam et bizi..

Çevrimdışı mari_jane

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Eylül 24, 2010, 08:29:25 ÖS »
 arkadaşlar kan da veya idrar tahlilinde çıkmaz sadece sacınızdan örnek alıp dna yapılırsa ki buda pahalı bir tahlil!!!  3 5 gram içtiniz die bu tahlili kimse yapmaz. yani içtiğinizi söylemediğiniz taktdirde veya yakalatmadığınız taktirde kimse bilmez sonucu........ ;)

Çevrimdışı sebepsiz

• Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Eylül 24, 2010, 08:35:57 ÖS »
Yanlış biliyorsun mari_jane kan- idrar, saç, doku, ter, tırnak tahliliyle kullanıp kullanmadığını bulabiliyorlar amatem adlitıp ve özel labaratuar larda bu tahliller yapılmakta ama genelde uygulanan idrar tahlili gerek olursa kan tahlili. ve kullandığın süreye, aldığın miktara, ve metabolizma hızına göre 10 gün den  1,5 -2 aya kadar vücutta depolanıyor tahlil alındığı zaman son kullandığın tarih dahi az çok tahmin edilebiliyor iyi araştırdıktan sonra bu konuda bilgi paylaşmanı öneririm iyi akşamlar.

Çevrimdışı Goztepe

• Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Eylül 24, 2010, 09:55:55 ÖS »
arkadaşlar kan da veya idrar tahlilinde çıkmaz sadece sacınızdan örnek alıp dna yapılırsa ki buda pahalı bir tahlil!!!  3 5 gram içtiniz die bu tahlili kimse yapmaz. yani içtiğinizi söylemediğiniz taktdirde veya yakalatmadığınız taktirde kimse bilmez sonucu........ ;)
Sen hiç yakalanıpta Denetimli Serbestlik Bürosu'na gittin mi ordan da AMATEM'e öyle bi gösterirler ki sana sidikten çıkmaz dediğin boku!Direk uyuşturucu var mı yok mu diye bakılamıyo zaten değerlerin farklı çıkınca o zaman işi ayıkıyolar bilip bilmeden insanları yalan yanlış bilgilendirmeyin

Çevrimdışı beks35

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Aralık 23, 2010, 08:56:30 ÖS »
arkadaşlar ben 1 sene önce esrardan yakalanmıştım yaklaşık 7 ay önce mahkemeye çıktım sonrasında bana hiçbir kağıt gelmedi 2 gün önce denetimli serbestlik şubesinden 10 gün içinde gel diye kağıt geldi oraya gidince beni direk testemi alırlar yoksa tarih mi verirler ? direk teste alırlarsa bna hiç bişey gelmedi diye daha 4 gün önce içtim bunu kanımdan nasıl temizlerim ?

Çevrimdışı mnkygd

• Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Şubat 15, 2011, 06:59:08 ÖS »
Bu yaz ağustos ayında elimde sigaranın sonuyla polisle yakalandım , yutsam daha ıyıydı, ne yaptıysak oldu geceyi içerde geçirdik parmak izleri resimler falan sabah yolladılar . Gecen ay mahkeme kagıdım geldi haziran sonuna mahkeme vermişler. bana gelen mahkeme kağıdında 1 gr olarak geçiyor neyse hazıran sonunda mahkemeye cikicam basıma geliceklerden haberım var malesef 3 senedir bu haltı surekli içen biri olarak basından geçmiş olanlara sormak istediğim şey şu ; amatemden kurtulmadan sadece pskologla bu işten kurtulma şansım varmı?? avukatlar bir ihtimal diyor ama yaşamış arkadaşlar varsa cevap bekliyorum ve bunun dışında normalde herkes idrardan kaç günde atıldığıyla ilgili farklı birşey soyluyo ben maksimum 25 gun diye okudum yazılanlar arasında ama 3 senedir kullanan birinde bu 25 gun değil bikaç ayda anca çıktığı soyleyenlerde var..yardımcı olursanız sevınırım..

Çevrimdışı Goztepe

• Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Şubat 15, 2011, 07:14:20 ÖS »
Bünyeden bünyeye değişkenlik gösterir arkadaşım tavsiyem bol sıvı tüketimi ve ter atmandır kimseyi dinleme tarihinden 20 gün önce bırak içilen ortama dahi girme!

Çevrimdışı mnkygd

• Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Şubat 15, 2011, 07:17:22 ÖS »
aynen oyle yapmayı dusunuyodum bende ama biraz önce baska bi sitede benım gibi bi  uzun arkadaş mahkemeye gitmeden 25 gun once bıraktığını buna ragmen ilk 4 raporunun negatif olduğunu yazmış. bunu gorunce yandık şimdi dedim... :(

Çevrimdışı aktas92

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Haziran 04, 2011, 06:11:38 ÖS »
mnkygd nin dediği gibi ben de sigaranın sonuyla yakalanmıştım fotoğraf parmak izi alınmadı ilk kez yakalandım. 4 ay sonra mahkemem oldu ben içmediğimi söyledim heycandan ifadeyi imzaladığımı söyledim. hakim 3 gün önceye ertelemişti duruşmayı polisleri çağırmıştı ona ben gitmedim. polislerde beni içerken gördüklerini söylemiş. hakimde bana ds verdi ama bu ds mi tam bilmiyorum mahkemeye babam gitti oda 1 kere gitceksin sonuca göre hakim bidaha karar vercek dedi. forumu gezdim ama cevap bulamadm

1. sorum: bu gerçekten 1 keremi olucak yoksa 1 yıl boyunca 3 ayda 1 gidicekmiyim?

2. ilk gidişimde hangi testleri yapıcaklar? idrar verceksin diyolar ama ilkinde farklı bi test uygulayabilrler diye düşündüm eğer 1 yıl gidicem diye düşünürsek

3. eğer beni sadece test sonucumu öğrenmek için gönderiyosa (yani 1 kerelik) orda hangi testleri tabi tutarlar bana?

4. bu ds kağıdı tahminen ne zaman gelir?

idrar kan testinden korkmuyorum ama saç testi yaparlarsa çıkacağını düşünüyorum

yardımcı olursanız sevinirim...

nirvanayıgorencocuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Haziran 05, 2011, 09:18:45 ÖS »
mnkygd nin dediği gibi ben de sigaranın sonuyla yakalanmıştım fotoğraf parmak izi alınmadı ilk kez yakalandım. 4 ay sonra mahkemem oldu ben içmediğimi söyledim heycandan ifadeyi imzaladığımı söyledim. hakim 3 gün önceye ertelemişti duruşmayı polisleri çağırmıştı ona ben gitmedim. polislerde beni içerken gördüklerini söylemiş. hakimde bana ds verdi ama bu ds mi tam bilmiyorum mahkemeye babam gitti oda 1 kere gitceksin sonuca göre hakim bidaha karar vercek dedi. forumu gezdim ama cevap bulamadm

1. sorum: bu gerçekten 1 keremi olucak yoksa 1 yıl boyunca 3 ayda 1 gidicekmiyim?

2. ilk gidişimde hangi testleri yapıcaklar? idrar verceksin diyolar ama ilkinde farklı bi test uygulayabilrler diye düşündüm eğer 1 yıl gidicem diye düşünürsek

3. eğer beni sadece test sonucumu öğrenmek için gönderiyosa (yani 1 kerelik) orda hangi testleri tabi tutarlar bana?

4. bu ds kağıdı tahminen ne zaman gelir?

idrar kan testinden korkmuyorum ama saç testi yaparlarsa çıkacağını düşünüyorum

yardımcı olursanız sevinirim...

aktai senin olay şöyle olabilir içmediğini, söleidğin için saç yyada kan testi yapabilirler içip içmediğini anlamak için ondan  1 kere test yapılacağı sölenmiştir. normal uygulama belli sürelerde idrar tahlili vermen gerekiyo odur. ilk 3 sorunun cevabı burda 4 üncü sorunun cevabıda hiç belli olmaz normal şartlar altında 2 ay içersinde geliyo ama yoğunluğa görede değişebilir