Gönderen Konu: Aramızda Esrarı Bırakan Var mı? Varsa Nasılsınız?  (Okunma sayısı 80905 defa)

Çevrimdışı helva

• Üye
  • *
  • JUST DO İT!..(Damarlarındaki asil kanı uyuşturma!)
    • Tıklayın,bizim için yaptıklarını biz onlar için yapalım.
Bağımlılıktan kurtulan,cigarayı bırakanlar hiç içmeyenler üyelerimiz var mı çok merak ediyorum ya da içiyor gibi yapanlarıda merak ediyorum, anlatın yazın dökün dökülün

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter  google  google

Çevrimdışı mühür

• Üye
  • *
  • MİLLETİN ETİKET OLDUĞU YERDE BEN FİYAT BELİRLERİM
Ynt: Aramızda Cigarayı Bırakan Var mı? Yok mu? Var sa Nasılsınız?
« Yanıtla #1 : Mart 06, 2007, 05:22:10 ÖÖ »
BAK ŞİMDİ ÖNCE SELAMIN ALEYKÜM DİYEREK BAŞLAYAYIM SÖZE SAYIN HELVA BEN ÜNİVERSİTE DÖNEMİM SÜRESİNCE SÜREKLİ İÇİP SONRASINDA DA ORTAMA GÖRE AZDA OLSA İÇEN BİR ŞAHSİYETTİM.İŞE BAŞLADIKTAN SONRA BIRAKTIM.YAKLAŞIK OLARAK 9 SENEDİRDE HİÇ İÇMEDİM.İÇMİYOR OLMAK NASIL DİYE SORMUŞLSUN YANILMIYORSAM,İNAN ÇOK GÜZEL.İÇEN ARKADAŞLARA BIRAKMALARINI TAVSİYE EDERİM KESİNLİKLE.

Çevrimdışı militan

• Üye
  • *
  • Dalga anlaşılması lazım bir meçhuldür..
« Yanıtla #2 : Mart 07, 2007, 10:30:13 ÖS »
Ben Türkiye.de bulunduğum süre içinde çok sıkı bi şekilde (sabah-öğle-akşam) içiyorum hatta 2 kapak kova almadan uyuyamıyorum ama şu an yurt dışındayım ve kendimi öle programladım ki burdayken haftada 1 içiyorum ya da 10 günde bir ve bu şekilde devam ediyor. Birgün istersem bırakabilirim ama kendimi yazıyla ifade ettiğim için bırakmayı düşünmüyorum. Rahmetli dedem bil fiil 65 sene içti. Her gece yatmadan bi tas yoğurt yerdi, her sabah kalktığında da yarım çay bardağı saf zeytinyağı içerdi 85 yaşına kadar keyifle yaşadı. Ruhu şad olsun.

Çevrimdışı cannabizm

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 17, 2007, 08:49:35 ÖÖ »
bi ara iki ay bıraktım..sona ark askere gidecek die gidene kadar taKILIyım dedim.Adam askere gitti.gelcek artık.ben paf paf takılmaya dewam ediyom.gelince bırakcakmıs bizimki..e banada bıraktırım artıkın :)

Çevrimdışı Kaya

• Sessiz Üye
  • *
  • Ugur Dundar'a bir ciftli lazim
« Yanıtla #4 : Mart 25, 2007, 09:49:40 ÖÖ »
Okulum geregi senenin 8 ayi Amerikada, 4 ayi Turkiyedeyim. Amerikadayken hic icmiyorum, okul ve sporla ilgileniyorum. Cunku icmeye baslarsam biliyorum suyu cikiyor iki-uc haftada dersler kaliyor. Turkiyeye gelince iciyorum yine, ama eskisi kadar sIk degil. Okula baslamadan onceki 4 yil sabah-ogle-aksam seklinde, kes misali de diyebiliriz, ictim surekli. Birakmak zor oldu basta ama hersey irade meselesi. Baktim ki hayatim ota endeksli, butun param ona gidiyor, sosyal hayat zarar goruyor, dedim ara vermenin zamanidir. Ara vererek icmek en iyisi, uzun sureli bir aradan sonra ictiginiz cigaralarda sanki yeni baslamis gibi kafa yasiyorsunuz. Orta halli bir ot bile yamultmaya yetiyor, bu yuzden ot cozmek cok sorun olmuyor. Ayrica insanin kafasinin dinlenmeye ihtiyaci var ara ara, yoksa unutkanlik, bezginlik gibi seyler basliyor. En azindan kendimde durum boyle. Otu buyuk ihtimalle daha uzun seneler icecegim omrum vefa ederse, ama sureklilikten kaciniyorum. Kes gibi yasadigim 4 sene bana cok zararlar verdi ve o gunlere geri donmek istemiyorum.

Çevrimdışı wane

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 25, 2007, 09:51:25 ÖÖ »
bence cigara bırakılmaz ara verilir sadece:)

Çevrimdışı weedkiller

• Sessiz Üye
  • *
  • akciğerim ölünceye kadar...
« Yanıtla #6 : Mart 27, 2007, 08:25:01 ÖS »
ben bıraktım sayılır bilader uzun zamandan beri içmiyorum nerde görsem ahh olsada içsem diorum aslında bi bakıma bırakmadım gibi bişe ama içmiyorum ne zamandır

Çevrimdışı escobar53

• Üye
  • *
  • Herkesin kafası kendine.
    • http://www.cannabist.net/forum
« Yanıtla #7 : Mart 29, 2007, 10:02:50 ÖS »
merak eden bırakır etmeyen ıcer   herkes dalgasında bı sekılde ama ben ıstesem azıma surmem buda boyle sonucta tamamen psıkolojık bır baglantı ırade meselesı muhım olan esas su sıgarayı bırakabılmek o daha tehlıkelı ustune bıle basıyolar yazıyı resmen SIGARA ÖLDÜRÜR en buyuk bagımlılıgımız bu bence ot her halukarda bırakılır ıcılmesede bısey olmaz ama ramazanda sıgara ıcmedımmı trafıkte ramazan ayı boyunca en az bes kere kavga edıyorum cıddı cıddı dayak yersın atarsın mesele bu degıl bu sıgara bızı ne hale sokmuskı ıcmedıkmı saldırgan ve sinirli oluyoruz esas dokunulmasi gereken konu bu bence ???

Çevrimdışı bebeqLeshi

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Nisan 02, 2007, 01:19:58 ÖÖ »
arkadaşlar bence bırakılması gereken sigara ben sigarayı bıraktım bu benım bırakalı 1 yıl olucak daha öncedende bırakmıstım ama bır yıla varmadan başlamıstım gene su an kendımden memnunum esrarı ise devamlı içmiyceksin kafana göre arada sırada bazen onada ara vericeksin esrar içen adam kafasını yakalıyabılıyorsa eğer... bu dünyada heç bir şeyle bağlantısı kalmas yavas yavas kopar... :D benim gibi uheuhehu ???

Çevrimdışı birbucukmilyon

• Üye
  • *
  • bİr yanım mavi yosun dalgalanır sularda...
« Yanıtla #9 : Nisan 23, 2007, 01:59:45 ÖS »
Cigarayı bırakmak gerçektendekolay olmasa gerek yaklaşık 4 sene olucak içiyorum bu zıkkımı ilk seneler 2 haftada bir defa fln o şekilde içiyodum ama şu son 2 senedir çoğu zaman hergün veya 2 günde bir  ben bu cigarayı bırakabilirmiyim die kaç defa sordum kendimi ama cvbı belli bırakmak isteMİYORUM.. çevremde  ortamda bi kaç tane arkadaş bırakmak istedi denedi fln bırakanlarda oldu ama sigaranın kafasını çözdüysen bu zıkkımı kolay kolay bırakamazsın...

Çevrimdışı herbaldro

• Üye
  • *
  • __ OrKo __
« Yanıtla #10 : Nisan 23, 2007, 02:06:45 ÖS »
cigarayı bırakcaksan eğer bütün ortamını sevdiğin arkadaslarını bırakman gerekiyor
ben herzaman cigarayı bırakırım dün 50liralık dalgayı kanala attm
siviller geldi çünkü
adamın dediği -"yüzme bilen varmı niye attınız dalgayı cıkarında surdan içelim oldu"
bilmiyorum yaa cigara bırakılabilir ama arkadaslarını bırakabilirsen bence
cevreyi değiştirmek lazım
ben şimdilik azaltamayı düsünüyorum 1 ay falan ara vercem köpekgibi içiyorum biraz abarttım
günde 10 taneyi geçtimmi dur demek lazım biraz bu işe

Çevrimdışı shakespeare

• Üye
  • *
  • O Simdi Fahise...
« Yanıtla #11 : Nisan 23, 2007, 04:32:46 ÖS »
kendi (sInIrlI) tecrübelerimle söyle düsünüyorum...

bunu icen hayal dünyasinda yasiyor.ama sürekli icenden bahsediyorum.kimse hayal dünyasinda yasam istemez (mi acaba?)...

eger gercek dünya problemliyse (ki bana hep sorunlar denk gelir) günün en azindan birkac saatinde hayal aleminde yasamak en güzeli...

hergün en azindan siradan 3-5 problemle,ve haftada birkac kez de gercekten ugrastiracak sorunlarla bogusuyorum.stresli bi hayatim var...

kimseye 24 saat takilmayi tavsiye etmem.zaten ben de öyle yapmam ama biraktigim zaman kaldiramiyorum bazi mevzulari.sakin olmak lazim,makul ölcüde oluruna birakmak lazim.bunun icin otu tavsiye ediyorum.

ama bazi insanlar vardir,zaten sakindir,sorunu problemi yoktur,isler yolundadir.rahatlamak icin birseye ihtiyac duymaz cünkü zaten rahattir.makara olsun diye takilir ya da yapacak isi olmadigindan...

ama ben faydasini gördügüm sürece takilirim diye düsünüyorum.ilerde SIKINTIM stresim olmasin ben de icmem.bu hafta zaten yazilmadim.bi hafta daha yazilmayacam galiba.ama kanal haber bekliyo,önümüzdeki hafta bi sinyal yapariz,rahatimiza bakariz...

Çevrimdışı badakist

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Nisan 24, 2007, 12:06:25 ÖÖ »
ne zamanlar arkadaşlar getirir yapıştıralım derse o zaman üfleriz,ama ne zaman arkadaşlar yoksa piyasada o zaman bıkramışım demektir.yani hep ortamdan kaynaklanıyor boş bulduğun her an bu mereti içmek ister insan.bende de zaten iş güç yok her gün aklımda esrar,başka düşüncem kalmadı.ama bir işe güce girsem o zaman hayatı daha olur düşünür kırk yılın başında üfleriz,ben gidipte torbacıdan ordan burdan alcak adam değilim yani işim olmaz,ne zaman arkadaşlar hazırlar getirirse o zaman varım ;D

Çevrimdışı militan

• Üye
  • *
  • Dalga anlaşılması lazım bir meçhuldür..
Bir süre ara verdim (duyuru) yorumları bekliyorum
« Yanıtla #13 : Nisan 25, 2007, 08:17:48 ÖS »
arkadaşlar yaklaşık olarak 2.5 aydır çok büyük istisnalar dışında (tırnak kdr bi parça kubar + 2-3 kapak kova) hiçbişey içmedim allah'tan da içmemişim. Bilirsiniz bu dalga bi kaç sene yedirir sonra bi keser yemeği bırak ereksiyondan bile kesilirsiniz. 2.5 ay.da ne değişti? Öncelikle kafamdaki paranoyaların hepsi tarih oldu, kafam çok rahat. Bırakmama yakın son zamanlar yüzüm kireç gibiydi bende kendimi beyaz tenli sanıyodum halbuki basbaya buğday tenliymişim, yüzüme kan geldi, cildim düzeldi. Uyku problemi diye birşey kalmadı. Artık uyumak için bişeyler içmek zorunda değilim. Kaçta yatarsam yatayım her sabah 9-10 arası dinç bir şekilde kalkıyorum, gece de uykum geliyo uyuyorum ne kabus var ne bişey.. rahattayım.. Son zamanlarda paranoyalar artmıştı gece tıkırtıdan uyuyamaz olmuştum bi de bi iki saçma hadise tuzu biberi oldu neyseki artık kralı gelse bozamaz huzurumu teste soksalar bebek gibi olmasakta minyon bi delikanlı tahlili veririz.

Yaklaşık 1 ay önce iştahım bir açıldı baktım dünyaları yiyorum bi oturuşta, e dedim madem iştah açıldı gaza geldim sigarayıda bıraktım, herşeyi bırakın yemeklerden tad alıyorum artık ilk ay 55.ten 60'a fırladım (1 ay'da 5 kilo) yaz başı eski kilom olan 67.yi yakalıycam işallah. sonra da spora başlamayı düşünüyorum ufaktan (kürek+yüzme fln) zaten sahil çocuğuyuz. Yaz sonu ne olur artık bimiyorum ama ben kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum.

Ben bıraktım mı? HAYIR.. Şimdi benim en büyük keyfim haftada bir akşam güneş batarken 1 ufak rakı.ya güzel bir ızgara balıkla eşlik etmek onun üstünede 1 tek kağatlı sigara içmek olur bundan da öteye gitmez. Yarın ne olur bilmiyorum ama bu hızla geçmişe bi süngerde çekebilirim. Fena da olmaz hani. Hiçbirşey imkansız değildir

Çevrimdışı ankaralama

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Nisan 27, 2007, 11:20:54 ÖS »
baba fazla peşine düşmeyeceksin olduğu zaman içeceksin. unutkanlığa gelince kesinlikle insanı unutkanlığa sürüklüyor ama güzel baba

Çevrimdışı shakespeare

• Üye
  • *
  • O Simdi Fahise...
« Yanıtla #15 : Mayıs 02, 2007, 12:33:01 ÖÖ »
gecenlerde bi doktorun web sitesine girdim.adam esrari öyle bi anlatiyo ki,dedim ki ne iciyomusuz biz be kardesim...

bi de onlarin gözünden bakmak lazim aslinda,ayrica esrar özellikle yag hücrelerinde toplandigi icin vücuttan cikmasi 4 haftayi buluyormus ve kanimizda da 4 hafta az az dolasiyo.icmeyince etkisini bi anda göstermiyo.yavas yavas ve 4 haftalik bi eziyet falan diyodu adam...

gercekten de öyle olabilir.aman birakirken dikkat

Çevrimdışı escobar53

• Üye
  • *
  • Herkesin kafası kendine.
    • http://www.cannabist.net/forum
« Yanıtla #16 : Mayıs 17, 2007, 02:57:30 ÖÖ »
3 ay oldu icmiyorum bunu bir senede yaparim iki senede ve bu beni daha mutlu ediyor guvenim artiyor kendime kontrolum altinda olmasi beni cok sevindiriyor sonrasi ve en onemlisi ise ictikten sonra ilk defa icmisligin kafasini yakalayip cesit cesit triplere girebilmek o kafayi yakalayabilmeyi cok seviyorum  sevgiler saygilar sunarim hepinize arkadaslar ;)

Çevrimdışı Bi'sonNefes

• Üye
  • *
  • yüreğim genelevi...
    • Cannabist
« Yanıtla #17 : Mayıs 20, 2007, 02:00:18 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. Ben fazla mesaj yazan biri sayılmam ama konu başlığını görünce benim de edecek bir iki lafım olduğunu anladım... Öncelikle ben Gökhan. 1974 doğumluyum. Orta okul ve liseyi özel bir okulda okuduktan sonra orta halli bir hayat sürmeye devam ediyorum. Bunları sosyokültürel durumum hakkında biraz bilgi olması açısından anlattım çünkü üzerinde konuştuğumuz konunun bununla doğrudan alakalı olduğunu düşünüyorum...
İlk boş sigaramı 9 yaşında içtim. Babamın cebinden çalınıp arkadaki boşlukta gizlice içilme hadisesi... Müteakip seneler sırf bu gizli saklılığın verdiği coşkuyla deli gibi sigara içtim. Bulduğum her fırsatta... Orta ikinci sınıftan orta üçe geçtiğim yaz, yaşadığım deniz kasabasının yazlık kısmında iken, cıgarayla tanıştım.. Önce abilerden görülerek zar zor, patlaya patlaya sarılan dandik dundik cıgaraları, sırayla konik eşyaların üzerinden sarılan üçlüler ve sonra ustalıkla kıvrılan beşliler, yedililer izledi... Bu aynı zamanda şu anlama geliyor, 19 senedir cıgara içiyorum.... Bu 19 senenin son 7 - 8 senesi çok rahatlıkla söyleyebilirim ki neredeyse hiç ama hiç boş geçmedi... Buraya kadar nasıl bir içici olduğum profilini de çizmiş oldum...
Şimdi gelelim asıl konumuza, yani bırakma mevzusuna... Bundan birbuçuk - iki ay önce umre ziyareti yapmak için kutsal topraklara 21 günlük bir ziyaret gerçekleştirdim Allah kabul ederse... Bu ziyaret sırasında tedbir olarak yanımda bir miktar götürmüş olmama rağmen hiç ciddi bir boşluk yaşamadım... Gayet rahat geçirdim 21 günü... Geldikten sonra ise yine yaklaşık iki ay devam ettim içmemeye ve bu esnada kabaca tarif etmek gerekirse boş sigarayı bırakmakla aynı boşluğu yaşadım... Hatta cıgaraya takıldığım dönemler sabahları uyanınca çok agresif oluyorken, cıgara içmediğim dönem çok daha sakin uyandığımı fark ettim... Daha sonra yeniden içmeye başladım... Şimdi yine eskisi kadar içiyorum...
Sonuç olarak şunu söyleyebilirim ki, normal sigarayı atıyorum 20 dakikada bir içen bir insanın, sigaraya ihtiyaç duymaya başladığı anki boşluğunu yaşadım sadece... Yani cıgarasız hayat çekilmez değil... Evet aranıyor ama hepsi bu... Olsa da içsek hesaabı...
Sağlıcakla kalın...

Çevrimdışı Esposito

• Sessiz Üye
  • *
  • Boş kafalar mezara
« Yanıtla #18 : Mayıs 20, 2007, 02:36:36 ÖS »
Valla ben yaklaşık 6-7 senedir içiyorum.şu son iki senedirde full time içiyoruz.ama hiç bırakırım falan demedim.hep işe başlayınca azaltırım diyorum.bence bunu bırakmanın insana hiç bir faydası yok.sonuçta ha tütün ha esrar ne farkederki.ikiside ciğerlere gidiyo...içmediğim zamanlar çok sıkılıyorum.en iyisi içip tripten tribe girmek hayattan zevk almak...insanları seviyorum bu otun muhabbetine hehehe:D

Çevrimdışı GogoLoq

• Üye
  • *
  • havahafiif esrar kokusuyLa karışıp havayı kapLadı
« Yanıtla #19 : Mayıs 23, 2007, 09:28:38 ÖS »
slm   cannabist ahalisis sigarayı bırakan yokturda :D ben  1 2  aydır içmiyorum nasıl bişey onuda söyliyim hani okullar tatil olurda özlersin ya açılsada gitsek diye  oda öyle bişey olsada içsem diyorum ama herhangi deişik tepki yok aşırı istekte yok ama    olsada fena olmasdı içilir yani

Çevrimdışı emreforza

• Üye
  • *
  • BonG um BonG
« Yanıtla #20 : Haziran 03, 2007, 03:12:56 ÖÖ »
5 sene oldu sürekli olmak şartlıyla hala sağlam takılıırm ama iş deil keşke kendi kendi me söz verip bırakabilsem,kendime 1 sene koydum bu süre zarfı içinde bir kere bıraktım dicem ve bırakıcam

Çevrimdışı angavut

• Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Haziran 16, 2007, 11:36:40 ÖÖ »
cigarayı bırakmak
cigarayı bırakmak deyi bi şey yokki
bunun bağımlılığı yok eğer bağımlıysa mutlaka kendini şartladığın içindir
bırakmak onun verdiği gevşemeden vazgeçememk artık zevk değilde bi zorunluluk haline geldiyse sen zayıf biriisn demektir
kendi zayıflığının altında ezilebilrsin dikkat et
ok: kolayca buluyorsun
ok: mekan problemin yok
ok: arkadaş ortamında uygun
ok: herşeye okey
ama sen bu kadar aç gözlü birimisinki hergün sürekli hiç ayılmadan içip içip duruyorsun , doymuyorsun.
işte amatemde dedikleri bu; önce cigarayla başlarlar, sonra diğper uyuşturucular
sen cigarayı uyuşturucu sanmıştın zaten!!!!!!!!
yok öle değil bu işler
denizin içinde olup denizi bilmeyen balık seni
içme arkadaşım ot mot
direk eoinden başla sende kurtul bizde ,hatta git bi yerlerden atla
milli servet nede olsa senin aldığın her nefes

arkadaşlar belli bi şehsa yazılmış değildir ama üstüne alan alsın

Çevrimdışı space cake

• Sessiz Üye
  • *
  • on dois etre tranquile
« Yanıtla #22 : Haziran 16, 2007, 01:17:32 ÖS »
Ben bunu kullanmaktan  gercekten haz duyuyorum ancak bu hazzı kaybetmemek ıcınde bunun suyunu cıkarmamaya calısıyorum bazı zamanlar gelıykı o hafta her gece bı tane kucuk cıgara ıcmezsem uyuyamıyorum k bu sadece yaz aylarında oluyo cunku Ingılterede okuyorum. Ama orda okurkende ıcmıyo degılım ancak haftada 1 yada ıste 10 gunde 1 en fazla. Ama bunun sebebı orada ınanılmaz pahalı olusumu yoksa kendı ıradem mı orasını bende cozmus degılım lakin burada okudugum doneme bakıyorum yınede yaz harıcı cok takıldıgımı hatırlamıyorum. Yanıo ıcıp ıcmemek hayatımda cok buyuk bı fark yaratmasada sevıyorum ve tadında oldugu surecede devam etmeyı ıstıyorum.

Çevrimdışı shakespeare

• Üye
  • *
  • O Simdi Fahise...
« Yanıtla #23 : Ağustos 13, 2007, 12:25:10 ÖÖ »
evet aramizda cigarayi birakan var.
o benim...

8 sene ictim,dönem dönem,parcali bulutlu.kimi zaman aylarca hergün birkac sigaraya,kimi zaman denk geldiye takildim.ama son bir bucuk sene bilfiil hergün icebildigim kadar ictim.belki cok nadir bir kac gün kadar ara vermisimdir,o da cok yogun oldugumdan,vakit bulamadigimdan...

bu son dönemde artik izledigim filmleri hatirlamamaya,yasadigim seyleri animsamamaya basladim.yani beyin yavas yavas error vermeye basladi ki bütün salaklik sahsen bende.cok abarttim be bunun da farkindayim...

neyse,son olarak haziranin ilk günleriydi galiba.son cigarami ictim,bi daha yazilmayacagim dedim kendi kendime.zaten bir ay Türkiye`deydim ve gercekten en zoru da o oldu.herkes iciyor ve gercekten irade lazim...

ilk birkac gün sürekli ama hafif bi gerginlik.birseyler eksik diye hissediyorsunuz.(iste buna psikolojik bagimlilik deniyor)

kesinlikle uyku sorunu yok ama belki ilk günler uyurken sicrama refleksleri o da belki(diger bagimliliklardan ayiran en önemli özellik)

sonraki 10 gün biraz sikinti(benim gibi keshlerde ara sira soguk terlemeler)

zaten en fazla 15 gün yasaniyor bütün bunlar.ama gencken ex ve alkole takilmistik.kabuslar,terleyerek uyanmalar,vücut agrilari.iste bagimlilik odur.hayatimin en kötü günleriydi,Allah bi daha göstermesin,neyse ki sarilacak ve güvenilecek en iyi dostum esrardi.beni hepsinden kurtarmisti...

simdi bomba gibiyim,eger bokunu cikartmadiysaniz icmeye devam edin.ama artik iyice bokunu cikardiysaniz bence biraz ara verin.kendinizi cemberin disinda hissetmek en fazla bir hafta sürüyor.cemberden ne kastettigimi birakinca anlarsiniz...

bu arada son olarak da,bir süre sonra tekrar o cembere girecegim.belki 5-6 ay daha böyle takilirim,sürekli güzel yasamak iyi birsey degil ama bos kafayla 24 saat takilmak da iyi birsey degil.belki günde ince bi sigara icilebilir...

saygilar...

Çevrimdışı uflek

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Eylül 04, 2007, 01:40:58 ÖÖ »
ben 1 yıldan bu yana 1 defa içtim oda 1 ay önce. kendimi çok iyi hissediyorum ama bırakmadım! 5 yıl belki 10 yıl sonra olsa bile yine içeceğimi biliyorum. bırakmak içinde hiç bir neden görmüyorum. tam tersine arada bi içmek için bir sürü neden buluyorum. allaha şükür alkolü bıraktım. hem sağlığım düzeldi hemde kafam. ama cigaranın yeri hep özeldir. cigara kafanı dinlemek istediğin zaman boş kaset takıp dinlemek gibidir!

Çevrimdışı doomaniaq

• Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Eylül 04, 2007, 03:14:19 ÖS »
bugün 1 hafta oldu içmiyorum ama bırakmadım ara verdim bakalım en uzun nekadar durabilecem ;D

Çevrimdışı rıfkı*

• Üye
  • *
  • ne yani gercek mı sandın
« Yanıtla #26 : Eylül 04, 2007, 04:02:29 ÖS »
ben yaklasık olarak
bu senın ılk aylarında
tamemen bıraktım
bellı bır kac hatır dı zart du zurt dahılın ıcmıslıyım var oda yalan yere yanı  ;D
bu yana ıcsem ıcsem 5 ıla 6 gr ıcmısımdır
cok rahatım her hangı bır sıkıntım yok kus gıbıyım ehuehue

Çevrimdışı flashjumper

• Üye
  • *
  • kop bakalım kolpacı seni!
« Yanıtla #27 : Eylül 04, 2007, 04:03:34 ÖS »
son 1,5 yıldır bir fiil her gün takılıyorum çok nadir arada molalar o da malzeme yoktur yada vakit yoktur bende daha unutkanlık baskısı artmadı var tabi ama belli bir düzeyde mevcut tek kişilik eğlence yalnız yaşıyorum hatunumda yok ya dışarı çıkıcam barda çükülcem yada evde temiz  temiz takılıp need for speed oynıcam :)

Çevrimdışı CashFlow06

• Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Eylül 12, 2007, 11:39:32 ÖÖ »
BU boku bırakmak zor be kardeşim.
sen o kadar sene takılmışsın, okadar muhabbetin olmuş ki çevrenide bu dalgaya göre kurmuşsun.
Bence bırakmak yalan olur ama b.kunu çıkarmadan içmek en güzeli. Bu da kişiye göre deişir, haftada bir ayda bir yılda bir iradeye bağlı.
Ben 21 Ammatemde tedavi gördüm ve inanın 3 ayda sadece 1 kere içtim oda bir sigarada aldığım kafa belki 7 senedir içtiğim kafan çok ve çok güzeldi.
Olay ehlikeyflikse hergün, her an bu olayı düşünmemek lazım ve bence hayatta ne 2. plana ne 3. plana bence 20. planın olmalı içmek.
bunu bence içen herkes denemeli ve olayı böyle çözümlemeli.
benim şuan işimde gücümde herşey yerli yerine oturdu.
hayattan kopmamak lazım, kopunca ne akraban kalıyo ne içmeyen arkadaşın kalıyo belli bi satten sonra bakıyosun sadece takıldığın 3 5 arkadaşın var.
sonuç Yaşamak Güzel, Dolu kafayla yaşamak dahada güzel. Ama her dakka deil...

Saygılar....

Çevrimdışı Saydullah

• Üye
  • *
  • -S A Y G I-
« Yanıtla #29 : Eylül 12, 2007, 01:13:31 ÖS »
gecen haftalarda bi ara cok daralmıstım gercekten icimden gelerek 1 hafta boyunca hic icmedim harbiden, koskoca bi hafta ve tek duman bile almadım.. simdi gene iciyorum o ayrı ama isteyince oluyo bunu gordum.