Gönderen Konu: Anti-depresan ve Cannabis  (Okunma sayısı 22236 defa)

Çevrimdışı expoint

• Sessiz Üye
  • *
Anti-depresan ve Cannabis
« : Ekim 17, 2006, 01:42:28 ÖÖ »
Arkadaşlar bu olay beni geriyor ama anlatmam lazım.Ben anti-depresan kullanıyorum ve yani bende anksiyete bozukluğu var .Anksiyete bozukluğu olan kişilerin bu otu kullanmaması gerekiyor.Sırf etkilemesin diye biraz ara veriyorum ilaca,ot içicem diye de bir kaç gün bekliyorum tam ot içicem bende ilacı almamanın verdiği sinir bozuklukları meydana geliyor ve otu hiç içmeden bi kenara koyup ilacı tekrardan alıyorum.Bu böyle sürüp gidiyo cannabise elimi bile süremiyorum.

Acaba ilaç (anti-depresan) ile kullanırsam ne olur.?

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter  google  google

Çevrimdışı Zıvanatör

• Sessiz Üye
  • *
  • Sistem Beni Isırır Bende Sistemi
Ynt: Anti-depresan ve Cannabis??
« Yanıtla #1 : Ekim 17, 2006, 07:18:23 ÖS »
Dostum Bende Anti Depresan Kullandım Aynı Zamandada Ot Kullandım  Bişey olmuyor Sadece Kafan Biraz Daha Güzel oluyor... Bundan Dolayı Sıkma Kendini  Ben Bırak Anti Deprasanı   Sizofrenik Vakalar İçin Verilen SeroQuel İsimli Hapı Kullanıyodum    Ama Otuda Eksik Etmiyordum Çünkü Anti Deprasanlar Bunalıma Sokuyor İnsanı O bUNALIMINDAN oT kURTARABİLİR sENİ... eĞER sENDE İstersen..

Çevrimdışı hashishaddict

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ekim 17, 2006, 10:01:21 ÖS »
ben antidepresanla otun aynı etkiyi yaptıgını sanıodum meger anti depresan anti otmuş bide...bende kullanıodum ama bıraktım otla mutluyum..

Çevrimdışı scowone

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ekim 18, 2006, 12:14:45 ÖS »
Bundan  1 sene önce evdekilere paket oldum tedavi felan filan derken psikiyatriste gitmeye başladım.Bana en başta atarax efexor ve remeron u verdi.Bi ay içmedim hiçbişey.İdrar tahliline gittim ve esrar çıkmadı.3 günle 28 gün arası esrar vücuttan temizleniyo dediler.Sonra tabi herkes sevinmeye felan başladı derken ben tekrardan başladım.Psikiyatrist raporları gördükten sora efexor u keselim dedi.Daha sorada zaten bi daha gitmedim doktora.Ataraxı kendim bıraktım.Ama remeron çok kötü bağımlılık yaptı.Bayılsam bile uyuyamıyorum.Geçenlerde yine bırakıyim dedim,2 gün uyuyamadım.Sora mecburi yine salladım.Benden antidepresan kullananlara bi tavsiye.İlacınız ot olsun.Gerisi yalan...

Çevrimdışı sabbah27

• Üye
  • *
  • gerçeği görmek lazım
« Yanıtla #4 : Ekim 18, 2006, 12:19:34 ÖS »
anti-depresan kişinin ruh haline göre farklılıklar gösteren bir rahatsızlıktır.
uzman kontrolu altında ve sürekli takiple atlatılması gereken bi olay o yüzden bence bu konuyu psikolog ve uzman hekim desteği ile ele almak gerek burada sana pek faydalı bulamıyacağın gibi tavsiyeleri gözönünde bulundura bilirsin geçmiş olsun

Çevrimdışı masroom

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Kasım 10, 2006, 01:22:20 ÖÖ »
antıdepresan aslında kafa yukseltıcı bence 20 mg lık atı depresan kullanıorum ılacı yuttuktan sonra 2 ped kova alıyorum bak sonra sen olanlara?

Çevrimdışı toretto

• Üye
  • *
  • LeGaL SpeCiaL DoT...
« Yanıtla #6 : Şubat 27, 2007, 07:29:57 ÖS »
arkadaşlar anti bilmem neyi kullanan biri demekki piskolojik sorun yaşıyoru demektir.ve piskolojisi iii olmayan biri kesinlikle uyuşturucu kullanmamalıdır!!!

Çevrimdışı dogy

• lamontelitoise
  • Üye
  • *
  • Düşleri KoVa-la Mal-ı...
    • izahatsız hayatın...
« Yanıtla #7 : Şubat 27, 2007, 09:19:05 ÖS »
Diyazem ,Atenin, Atarax ,Renox ,Sineol daha bir sürü sayabilirim ki bunlardan birkaçı şu anda tedavilere karşı uygulanmıyor çünkü esrardan daha zararlı ....
Bunları ben kullandım. Doktor recetesiyle hemde. Ama şöyle bir sorun var, bahsettiğim ilaçlar beni ben farkında olmadan daha da kötü yapmış. Bunu bana yazan doktor, doktotra yazdıran ilaç firması ,firma ne peşinde sağlık mı? hayır cevabı biriniz verin allah aşkına...
Beni daha 19 yaşındayken deprasan tedavi ,psikoloji diye vermişler hapları kullananlar bilir tabi doktor reçetesiyle kullananlar bilir periyodiktir bu ilaçlar.İk önce günde 1-2-3-4-5-6-7 hafta biter geriye sayarsın 7-6-5-4-3-2-1 sonra tekrar kontrol bittikçe yazar sana doktor, sen zannedersin ki bak düzeliyorsun ama nerden bileceksin sermayeye kurban gittiğini.Sonra yazarlar gastelerde kanserden çatladı diye...
Bu sistemin tedavisi bu .Ama dersen ki benim bir kişiliğim var,ben bunu bişeylere tutunmak yada bağlı olmak için değil ,ayatımın güzel nüanslarından biri gibi yaşıyorum , işte o zaman tedavi etmeye başlarsın belki  doktorları....................................................................................................................
Unutma dostum insanın tedavisi ilaçla çözülmez , biz hiçbirimiz nezle değiliz ama nezle oldu diye adama bağsur ilacı yazarlar farkına varmayız........................

Çevrimdışı isay

• Sessiz Üye
  • *
  • ocb-arap-rızla, yapıştıralım hızla..
« Yanıtla #8 : Mart 06, 2007, 12:47:20 ÖÖ »
Dostum Bende Anti Depresan Kullandım Aynı Zamandada Ot Kullandım  Bişey olmuyor Sadece Kafan Biraz Daha Güzel oluyor... Bundan Dolayı Sıkma Kendini  Ben Bırak Anti Deprasanı   Sizofrenik Vakalar İçin Verilen SeroQuel İsimli Hapı Kullanıyodum    Ama Otuda Eksik Etmiyordum Çünkü Anti Deprasanlar Bunalıma Sokuyor İnsanı O bUNALIMINDAN oT kURTARABİLİR sENİ... eĞER sENDE İstersen..

Kardeşim çok yanlış düşünüyorsun. Bu kafayla alakalı değil bünyeyle alakalı bi durum. Benim bi arkadaşım var çocukken bünye kuvvetlendirici ilaç dayamışlar, çocuk 1000lik anti depresan haplardan yutuyor, 5-6 bira çakıyor, üstüne de cigarasını içiyor yine de bişey olmuyor herif düz devam ediyor. Ben bunlardan sadece birini yaptığımda yetiyor da artıyor şimdi sen bizi bir tutabilir misin? Ben ne kadar kafam yüksek olsun istesem de vücut bi yere kadar tahammül eder. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım bilmediğimiz konularda.

Çevrimdışı nemesiskm

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mart 19, 2007, 10:06:39 ÖÖ »
benimde yııllardır cigaram eksik olmamıştır,son 2 senedirde ex vardı ama bende özellikle 2. seneden sonra şizofreni başladı hemde ağır bi biçimde .Ankara AMATEMDE yattım bi 15 gün,ağır ilaçlala tedavi oldum(diazem,seroquel,nörofren,prozac)bi 2 ay hiç bişey kullanmadım,baya bi düzeldim ,hele ilaçları bıraktıktan sonra gerçekten Ben yaşıyormuşum dedim!!ama sonra ne zman cigara içmeye kalksam şizofrenik etkiler aşırı derecede azıyor,neden olduğunu bilmiyorum,psikolojik mi sizce yada hafızadan mı ne olabilir sizce??????????? yorumu olan varsa yazabilir mi..
   bide şu an yine zyprexa ve prozac kullanıyorum bunlarla birlkite yine dayanamıyorum arada içiyorum cigara:)bildiğim kadarıyla ilaçlarla cigarayı karıştırırsan beyine etkileşimleri değişiyor,2sini karıştırmamak gerek diye biliyorum.

Çevrimdışı shakespeare

• Üye
  • *
  • O Simdi Fahise...
« Yanıtla #10 : Mart 24, 2007, 01:04:29 ÖÖ »
karistiriyorsunuz!!!

anti depresan ve sakinlestiriciler farkli seylerdir...

anti depresan denilen olay tedavi edici olan ve ilk 15 gün sonra etkisini göstermeye baslayan olaydir.ilk baslarda uykusuzluk,cene kasilmasi vs etkiler gösteren ilactir.digerleri de yatistiricidir.özellikle diazem, xanax(ve atarax denen dandik,recetesiz ilac).bunlar sorun yaratabilir.ama anti-depresandan bisey cikmaz.kullanabilirsiniz...

ama etkisini unutun.ben bi sene hepsine birden devam ettim.ilaclar birseycik yapmadi...

zaten o panik ataklarin veya anksiyetelerin cogu ottan geliyo.özellikle de ugrasacak birseyiniz yoksa,sabah kahvaltidan sonra yaparim cigarami,öglen bi daha aksam bi daha modundaysaniz,iyilesmeyi de unutun,haplarin etkisini de unutun...

ben sahsen kendimden biliyorum.günde 12-13 cigarayla olmuyo millet...
2-3 en iyisi.o da kafan rahatken iceceksin.yoksa psikolojiyi gercekten bozuyo...

walla bence dediklerimi dinleyin.hatta sorun,yardimci olabildigim kadar olayim...
cünkü cok ugrastim bu sorunlarla...

Çevrimdışı Obscurus_Apographon

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Nisan 03, 2007, 03:55:21 ÖS »
Şu an ben gece yatarken anafranil 75 mg, sabah da seroxat 60 mg kullanıyorum. Ve aynı zamanda cigaramı da eksik etmiyorum. Bi ters tepkisini görmedim. Yukarıda bi arkadaş da demiş, kafanı daha güzel yapıyor diye, tamamen haklı:)

Çevrimdışı the_pusher

• Üye
  • *
  • Acı Çekemk Özgürlükse Özgürüz İkimizde
« Yanıtla #12 : Nisan 04, 2007, 12:55:07 ÖÖ »
kimyasal ne olursa olsun kesinlikle kullanılmamalı derim ben
çünkü ikiside direk olarak sinir sistemini etkisi altına alıyor.
ama yinede sana kalmış.

Çevrimdışı ehlona

• Üye
  • *
  • köpek efendi istemezdi....
« Yanıtla #13 : Nisan 17, 2007, 06:51:53 ÖÖ »
benimde kullanmam gerekiodu ama hepsini çöpe attım otla bişey olcanı sanmıyorum sadece bikez denesemde bişey olmadı sırf kafa yapıo die öksürük surubu içerdim eskiden daha bu sene geçti gözlerimin titremesi arkadaslar gercekten cok tehlikeli ne bi işe girebildim ailem doktorlar insanlar hepsi bi pislikmişim gibi bakıodu kimyasal kullanıomuym evet ama sadece lsd onuda ortamına göre yani anti depresan falan hiç gerek yok kafa yapıomu diede kullanmayın tabi benim gibi sazanlık edip öksürük şrubuda kullanmayın ;)

Çevrimdışı viskisigara

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Mayıs 13, 2007, 11:34:27 ÖS »
ben psikiyatrın bana yazdığı anti-depresanları kullandım bir süre.sonra dedim ben napıyorum insanı uyutmaktan başka hiç bir şey yapmıyor bu ilaçlar.psikologlar desen saçma salak şeylerle sana vakit kaybından başka hiç bir fayda sağlamıyorlar.bir senedir ne ilaç kullanıyorum ne psikoloğa gidiyorum.çok rahatım.

Çevrimdışı tjhann

• Üye
  • *
  • Coke İn my nose!
    • www.tjhann.tr.gg
« Yanıtla #15 : Mayıs 16, 2007, 12:07:33 ÖS »
Antidepresan hiç tavsiye etmem  insanı dahada depresifleştirioo.bn 1 ay kadarıyla kullandım.Bi ara bşmdan kötü bi olay geçti ve alkol sigara anidep kullandım.Annem ağladıı.Ondan sonraki günlerde sdc sigara ve antidep kullandım ama annem ağlamaya dewam etti sigarayı bırakççama antidepleri bıraktımm.İİkide öle yapmışım.
Ama sigaranın depresyona kuvvetlendirici bi hareketlilik kazandırdıını duymuştumm.Yani daha kötüüü ;)

Çevrimdışı turkkan06

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Mayıs 19, 2007, 05:53:02 ÖÖ »
şimdi anksiyete bozukluğu çok farklı bir olay duygulanımlarını kontrol edemiyosun ve  nerde ne zaman bu kabusun seni bulacağı da hiç belli olmuyo bunun adı da yok tetikleyicisi de yok. yani en mutlu anında panik krizi gelebilir ya da en bunalım günlerinde belki haftalarca gelmez. aynı olay bende de var ve 3 yıldır birton ilaç kullandım yine var yine var yani ilaç milaç belli bi yere kadar. anksiyete ve buna bağlı panik ataklar ne biliyomusun dostum? senin yeni hayat arkadaşın. bunu böle kabul edeceksin. ve emin olki artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak. yeni hayatınla tanış ve de barış. korkma ölmezsin bu ataklar herzaman olduğu gibi yine geçecek:)

Çevrimdışı Loki

• Üye
  • *
  • Sago Paf Kef..
« Yanıtla #17 : Temmuz 31, 2007, 12:26:07 ÖÖ »
ben anti depresanla beraber sigara icince daha bi agırlasıyorum kafam daha guzel oluo anksiyete bozuklugu bendede var sigara icmek dahada tetıklıyor dıyorlar ama nedense sigara yapıca sınırım gecıyo ayrıca 1senedir antidepresan kullanıyorum bi b.kada yaramıo yanı sınırım gecmıo sadece uyusuyorum buda benı daha sınırlı yapıo

Çevrimdışı Loki

• Üye
  • *
  • Sago Paf Kef..
« Yanıtla #18 : Temmuz 31, 2007, 12:33:20 ÖS »
bence kullanılmamalı antidepresan ile sigara veya baska bisey doktorum daha kotu olabılecegımı solemıstı ama kulak arkası yapmıstım halada ole yapıorum ama kullanılmamalı bıgun agzın yuzun yamulursa ki olacak ne sigara ıcersın ne corba :)

Çevrimdışı birmilyar

• Sessiz Üye
  • *
Ynt: Anti-depresan ve Cannabis
« Yanıtla #19 : Eylül 16, 2008, 05:49:39 ÖS »
4 yıl boyunca onlarca ilaç kullandım. hiçbiri fayda etmedi. şiddetli uyku problemim için şu anda 600 mg seroquel kullanıyorum. o olmadan HİÇBİR ŞEKİLDE uyuyamıyorum. uykusuzluğu seroquel ile halletmiş durumdayım ama depresyon, panik atak benzeri şiddetli sıkıntı nöbetlerime tıp çözüm getiremedi.

henüz esrar veya kimyasallara bulaşmamış birisiyim. ecstasy'nin bana iyi geleceğini düşünüyorum. zira ecstasy 1986 ya kadar psikoterapide kullanılmış ve olumlu sonuçlar alınmış bir ilaçtı. bu bilgiye ulaştım. ama bu forumu okuyunca çoğu kişinin --kimyasala bulaşmayın-- uyarılarını okudum. bu da beni tedirgin etti.

ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. yardım lütfen?????

Çevrimdışı shakespeare

• Üye
  • *
  • O Simdi Fahise...
« Yanıtla #20 : Eylül 17, 2008, 10:59:00 ÖÖ »
psikiyatri tedavisi görüp antidepresan ilac kullananlarin %10`u ömür boyu kullanmak zorunda kalan hastalar olabiliyor.özellikle anksiyete ve panik atak tedavisinde bu rakam sasmiyor.ayrica %40`inda da zaman zaman rahatsizlik tekrar nüksediyor.

ve gercekten ilac hicbir fayda etmiyor.yaklasik 2 sene panik atak icin lustral,uyumak icin atarax,anksiyete icin aurorix,sakinlesmek icin XanaX kullandim.sadece rahatlatan ilaclar birkac saat etki ediyor sonra gene hikaye...

valla bence bi psikoterapistle görüsmek lazim.ben simdi iyiyim ama hersey kafada bitiyor.otu yaklasik bi sene icmedim.alkole falan da takilmadim.sabahlari demli cay veya kahve bile icmedim.arkasindan ilaclari biraktim.yaklasik bir ay kendimde gelisme gördüm.topluma karistim,günlerimi planli bir sekilde gecirdim.zaten kendine olan güvensizligin gececektir kisa bi zaman sonra...

madem birsey icmemissin hic icmem yerinde olsam.zaten cok karistiran,herseye takilanlarda bi müddet sonra kendiliginden stres basliyor...

ama bence muhakkak psikoterapiste danis.Amerikadaki kuzenimi psikoterapist  kurtardi diyebilirim.o da sigara bile icmez,uzun seanslar sonucu kurtuldu ama degdi tabii ki.ama psikiyatristler gidecegimiz en son adamlar olsun...

Çevrimdışı birmilyar

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Eylül 17, 2008, 06:57:04 ÖS »
2 yıldır da psikoterapi görüyorum. yani her hafta bir gün görüşmem var. tabi o da bir işe yaramadı.

şok tedavisi dışındaki herşey denendi bende. yapılacak başka bir tedavi denenecek başka bir ilaç kalmadı. 3 yıldır evde oturuyorum. ne bir işe başvurabiliyorum ne başka bir şey. böyle hayat olur mu?

ben madde kullanmaya mecburum. seçeneğim kalmadı. sadece doğru olanı hangisi bunu öğrenmeye çalışıyorum.   

Çevrimdışı leonides

• Üye
  • *
  • Hayallerin sahip olduğun en büyük güçtür...
« Yanıtla #22 : Eylül 18, 2008, 06:47:35 ÖS »
Senın konun hakkında bır yardımım olamadıgı ıcın kusura bakma. Kırlılıkte yaratmak ıstemem acıkcası yardımım olmadıgı ıcın...

Tek ıctıgım agrı kesıcı Apranax Fort. Oda dişim agrıdıgında  :) Insanlar neden ılac ıcerler anlamıyorum. Cunku en ucuz ve yasal uyusturucu maddedır. Esrardan daha fazla zarar verdıklerı kesın.

Çevrimdışı birmilyar

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Eylül 20, 2008, 02:18:46 ÖÖ »
ilginiz için teşekkürler.

anti depresanların zararlı olduğuna ben de inanıyorum. ha , bir de genellikle işe yaramıyor. bu da işin asıl önemli yanı. çevremde antidepresanla iyileşmiş tek bir örnek yok. ama televizyonlarda iyileşme oranı olarak % 80 lerden bahsediyorlar. kesinlikle inanmıyorum. bu durum ilaç şirketlerinin pazarlama tekniklerinden biri.

yasal ilaçlar hiçbir işe yaramıyor.

Çevrimdışı renkler

• Üye
  • *
  • Bir ben var benle beni bulduran,ben o benle içerim
« Yanıtla #24 : Aralık 16, 2008, 11:19:15 ÖS »
4 yıl boyunca onlarca ilaç kullandım. hiçbiri fayda etmedi. şiddetli uyku problemim için şu anda 600 mg seroquel kullanıyorum. o olmadan HİÇBİR ŞEKİLDE uyuyamıyorum. uykusuzluğu seroquel ile halletmiş durumdayım ama depresyon, panik atak benzeri şiddetli sıkıntı nöbetlerime tıp çözüm getiremedi.

henüz esrar veya kimyasallara bulaşmamış birisiyim. ecstasy'nin bana iyi geleceğini düşünüyorum. zira ecstasy 1986 ya kadar psikoterapide kullanılmış ve olumlu sonuçlar alınmış bir ilaçtı. bu bilgiye ulaştım. ama bu forumu okuyunca çoğu kişinin --kimyasala bulaşmayın-- uyarılarını okudum. bu da beni tedirgin etti.

ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. yardım lütfen?????

Ex'i kimseye önermiyorum. Bir iki saatlik bir çoşku, genişleme... döneminden sonra tam bir düşüşün gelmesi tipik özelliğidir -bu yönünü kullandığım dönemde kendimde ve çevremdekilerde çok açık gözledim. Depresif sorunlarınız varsa bu düşüş dönemlerinin anlamı katmerleşmiş bir depresyondur. Ex kullanmamışken hiç aklınıza gelmeyen intihara yönelik düşünceler dahi belirebilir.

Ex'in bir diğer özelliği de hiç uykunuzun gelmemesidir. Akşamdan birkaç saat aralıklarla yarımşar alıp ertesi gece de sabahladığımız oldu. Uyuma denen şey aklımıza bile gelmiyordu. Kestikten sonra uyku sorunu yaşamadık ama sizde zaten böyle kronik bir sorun varsa bunuseroquel'in dahi çözemeyeceği bir aşamaya taşıyabilir.
Psikolojik sorunlarınız arasında Şizofreni, Paranoya vb. varsa bunları ilerleteceği muhakkaktır.

Son olarak ota benzemez, açıkça bağımlılık yaratır.

Ot uyku sorununuzu çözmede yardımcı olabilir ama diğer sorunlarınızda tam ters etki de yaratabilir. Panik ataklar yaşayıp ot kullanan bir kimseyi tanımadığım için bir şey söyleyemiyorum.

2 yıldır da psikoterapi görüyorum. yani her hafta bir gün görüşmem var. tabi o da bir işe yaramadı.

şok tedavisi dışındaki herşey denendi bende. yapılacak başka bir tedavi denenecek başka bir ilaç kalmadı. 3 yıldır evde oturuyorum. ne bir işe başvurabiliyorum ne başka bir şey. böyle hayat olur mu?

ben madde kullanmaya mecburum. seçeneğim kalmadı. sadece doğru olanı hangisi bunu öğrenmeye çalışıyorum.   

Aşırı asosyal bir ortamda çok uzun süre kalmışsınız. Asosyallik, depresif ve psikotik sorunların iyice büyümesi için en ideal ortam. Bu şekilde ilaç, terapi vb.'nin üzerinizde ciddi bir etkisi olması mümkün değil. Bir an önce hobi niteliğinde olsa, para kazanamasınız dahi bir işe, o da olmuyorsa onun yerine geçecek bir ortama girmenizi öneririm. Psikolojik sorunları aşmanızda en etkili terapi olduğunu söyleyebilirim. Siz yalnız kaldıkça zihniniz, ruhunuz meşgul olacak bir şey bulamadığından kendi kendinizi yiyeceksiniz.

Hiçbir zaman kimyasal kullanmamalısınız. Yukarıda Ex için yazdığım şeyler farklı şekillerde de olsa diğer kimyasallar için daha da fazla geçerlidir. Herkesin iç yapısı farklı olduğundan  otun etkisi de kişiden kişiye değişebiliyor. O yüzden hiç içmemiş bir kişiye kullan ya da kullanma diye öneride bulunmayı doğru bulmuyorum. Yalnız bu denli yoğun sorunlarınız varsa farklı olarak size bunları hafifletinceye kadar kesinlikle ot dahi kullanmamanızı tavsiye ederim. Yaşamınızı yerine oturttuktan sonrasıysa size kalmış.   

Çevrimdışı cantilyana

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Ocak 08, 2009, 02:58:57 ÖÖ »
kimyasal ne olursa olsun kesinlikle kullanılmamalı derim ben
çünkü ikiside direk olarak sinir sistemini etkisi altına alıyor.
ama yinede sana kalmış.
Arkadaslar öyle seyler yaziyosunuz ki  yazmadan edemedim bir kere kimse yasini ve kac yildir kulandigini yazmiyor ikincisi  dikkat ediyorumda  bu otu kollananlarin yüzde doksani  depresyon  yasamis ve tedavi ilaclari kulaniyor. demek oluyoki insan piskolajisini bozuyor olay bu   inanin bana

Çevrimdışı amphetamin

• Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Ocak 08, 2009, 04:12:36 ÖÖ »
Arkadas dedıklerın dogru ıkısı bır gıtmez cunku aynı seylerı bende yasıorm sızofrenı paronoya anksıyet hepsı var bende..ılac hemen fayda gostermez depresan baya kullanıcan onu 4-5 sene kadar sonrada etkısı oluyor ama duzenlı bu arada dalgadan uzak durcan yoksa faso fıso yaada ılacı aksatırsan tedavıyı bozarsn sec bırını ama dayanılcak gıbı degıl bence arkadasın dedıgı gıbı en ıyı depresan uyusturucudur adı ustunde yalancı gercek degıl ama sen bence en ıyısı ılacını kullan dalgayı bırak yoksa faydası olmaz kardesım;) bısılerle mesgul ol mesela sıkıldınmı hemen bırseyler bul kendıne yoksa bunalıma gırıyor ınsan;)

Çevrimdışı manisalı

• ZeH i RR
  • Sessiz Üye
  • *
  • Bu karpuz çok kırmızı paylaşmak şart .
« Yanıtla #27 : Şubat 23, 2009, 06:54:11 ÖS »
Arkadaşlar bu olay beni geriyor ama anlatmam lazım.Ben anti-depresan kullanıyorum ve yani bende anksiyete bozukluğu var .Anksiyete bozukluğu olan kişilerin bu otu kullanmaması gerekiyor.Sırf etkilemesin diye biraz ara veriyorum ilaca,ot içicem diye de bir kaç gün bekliyorum tam ot içicem bende ilacı almamanın verdiği sinir bozuklukları meydana geliyor ve otu hiç içmeden bi kenara koyup ilacı tekrardan alıyorum.Bu böyle sürüp gidiyo cannabise elimi bile süremiyorum.

Acaba ilaç (anti-depresan) ile kullanırsam ne olur.?

Arkadaşım ben 3 sene kullandım rivotrille sende fark ettisen uykunu getirio çok ama zararı olduuna inanmıorum

Çevrimdışı franko

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Şubat 23, 2009, 07:53:17 ÖS »
yaygın anksiyete ve depresyon tedavisi gördüm, anksiyete panik atak depresyon vb hastalıklar çağımız toplumunun hastalıkları akıl hastalıklarıyla karıştırılmamalı, bunların tedaviside kısmen birbirinden ayrılıyor, örneğin bana ilk başta depresyon ve panik atak tanısı konup sadece antidepresan tedavisi uygulanmış ve etkili olmamıştı daha sonra bu benzodiazepin grubu altına giren bir ilaçla desteklendi bu sırada çok abartmamak kaydıyla esrar kullanmayada devam ettim, arkadaşlar sadece içmek inanın çözüm değil, ben ilaç kullanmam içer unuturum demek insanı daha kötü yapıyor ki bunu ben söylemiyorum bilimsel bir şey.. bunun dışında antidepresan ilaçlar ilacına göre 2 ila 4 hafta arasında etki etmeye başlar, 2 gün kullanıp bende bir işe yaramadı demeyin, 2-4 haftalık süreci geçtiktek sonra insan birden kendinde aşırı mutluluk ve güven hissetmeye başlıyor bu noktada da tedaviyi terk etmek doğru değil, ben 1 sene boyunca kullandım asgari 3-4 ay arası kullanmak gerekiyor (bu benim doktorumun uygun gördüğü süreydi) tabi önce doğru teşhis bunun dışında esrarla hiç bir işe yaramaz kısmına katılmıyorum. içme olayını abartırsanız kötüye gittiğiniz doğru ama kendinizi tamamen bu zevkten mahrum bırakmanız gerektiğinide düşünmüyorum.. ve ilaçla birlikte aynı gün tüketilmesi vs bir yan etki taşımıyormuş, ben doktoruma içtiğimi açık açık söylemiştim, o da bana haftada bir iç o normaldir demişti

Çevrimdışı franko

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Şubat 23, 2009, 07:59:30 ÖS »
tabi ben kendimden yola çıkarak konuştum, en iyisi dediğim gibi bu konuda doktorunuza açık açık danışmak, hasta doktor gizliliği denen birşey var bu yüzden korkmanıza gerek yok