Gönderen Konu: ADLİ SİCİL KAYDI silinmesi  (Okunma sayısı 20539 defa)

BALIKADAM

• Ziyaretçi
ADLİ SİCİL KAYDI silinmesi
« : Eylül 29, 2009, 08:56:47 ÖS »

Arkadaşlar selam;

Geçenlerde net'te turlarken, sabıkalı kişilerin İNFAZ tarihinden itibaren belirli bir süre geçmesi durumunda , bu bilgilerin SABIKA KAYITLARINDA çıkmayacagını okudum.Yani aslında boyle bir şeyi biliyordum FAKAT  bahsi geÇen konuda  ARTIK SUC AYRIMI olmadıgını duymuş bulunmaktayım.Yani daha önceki yazılarımdan birinde UYUŞTURUCU ile alakalı sicillerin ASLA silinmediğine dair bir bilgi paylaşmıştım ve sanıyorum -umuyorum-  o konu benim bildiğimden biraz farklı bir şekil almış artık...
   Acaba aramızda bu konu hakkında bilgisi olan varmı ? Fi tarihinde "içmek amacıyla hint keneviri bulundurmak" suçundan yargılanıp hüküm giymiştim.  Bana GEYDİRİLEN bu cezadan dolayı da , o yıllardan beri atın .ötündeki sinek gibi yaşıyor ve yaşatılıyorum.( aha kızmaya başladım yıne bak ! )
   Şayet  uyuşturucudan hüküm giymiş kişiler için ,bu adli ibarelerden  ve 4-5   basamaklı ,taksim ayrıntılı ve PIN KODUna benzer rakamlardan  kurtulma imkanı varsa bunun nasıl yapılacağı hakkında bir yol yordam araştırıyorum.ACELEm var  NEDEN?
   ÇÜNKÜ daha önceki yazımda bahsettiğim gibi; Adli sicil kaydım yüzünden alamadıgım bazı mesleki eğitim belgeleri için YAŞ SINIRI bulunmakta...Ve anncak ancak o yaş sınırını bir kaç haftayla yakalayabileceğim.
    Ya ben bu işten sıyrılacağım yada beni yakın bir tarıhte gazetelerde okuyup tv kanallarında göreceksiniz.

KARAKOLUN ONUNDA NARGILE KEYFI YAPARKEN YAKALANDI !!!

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter  google  google

Çevrimdışı Bi'sonNefes

• Üye
  • *
  • yüreğim genelevi...
    • Cannabist
Ynt: ADLİ SİCİL KAYDI silinmesi
« Yanıtla #1 : Eylül 30, 2009, 01:33:58 ÖÖ »
İçmek amacıyla hint keneviri bulundurmaktan hapis mi yattın ?

Karakolun önünde nargile keyfi de pek bumbastikmiş...

BALIKADAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Eylül 30, 2009, 02:47:46 ÖÖ »
İçmek amacıyla hint keneviri bulundurmaktan hapis mi yattın ?

yargılanıp hüküm giymiştim.

Acaba aramızda bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?  rakamlardan  kurtulma imkanı varsa bunun nasıl yapılacağı hakkında bir yol yordam araştırıyorum.    .

Çin'ce mi yazmışım  ?

Çevrimdışı Bi'sonNefes

• Üye
  • *
  • yüreğim genelevi...
    • Cannabist
« Yanıtla #3 : Eylül 30, 2009, 05:28:32 ÖÖ »
Hüküm giydiğini Çin'ce olmayan yazından anlayabiliyoruz, ben bir önceki (aynen seninki gibi Çin'ce olmayan) mesajımda aldığın cezanın ne olduğunu sormuştum ? 

Bu arada muhterem kardeşim, google'a yine Çin'ce olmayan yazınla "adli sicil kaydının silinmesi" yazıp arama yaptırdığında elde edeceğin 8.570 sonuçtan ilki ve sanıyorum en güvenlisi olan www.adli-sicil.gov.tr kaynağından aşağıda senin için kopyala - yapıştır yaptığım bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyorsun;

ADLİ SİCİL KAYDININ SİLİNMESİ

Sabıka kayıtlarının  silinmesine  ilişkin hükümler, 3682 sayılı Adli SicilKanunu'nun 8 ve 9 uncu,  Adli  Sicil Yönetmeliği'nin  9, 10 ve 11 inci maddelerinde yer almaktadır.
        3682 sayılı Adli Sicil Kanunu'nun 8 inci maddesine  göre; adli  sicildeki kaydın silinebilmesi için aşağıdaki koşullar aranır.
        1- Cezanın çekildiği,
        2- Cezanın ortadan kalktığı,
        3- Cezanın düştüğü
        tarihten itibaren;
        kabahat  türünden mahkumiyetlerde,   bir  yıl  içerisinde yeni bir kabahat veya cürümden,
        Cürüm  türünden   mahkumiyetlerde,  beş  yıl  içerisinde  evvelce  verilen ceza cinsinden bir cezaya veya daha ağır bir cezaya, mahkum olunmadığında;  sabıka kaydı adli sicil kayıtlarından çıkarılır.
        Ancak;
        Zimmet, ihtilas, (Basit ve nitelikli zimmet ile devlet alım ve satımlarında    menfaat sağlamak.)
        İrtikap
        Rüşvet
        Hırsızlık
        Dolandırıcılık
        Sahtecilik
        İnancı Kötüye Kullanmak
        Dolanlı iflas
        gibi  yüzkızartıcı  cürümler   ile;  beş yıldan  fazla  ağır hapis  ve  hapis cezalarının,   esas   olarak  silinememeleri    kural   ise  de,  istasnai  olarak silinebilmeleri daha ağır koşullara tabidir.
        Yukarıda sayılan ve silinmesi mümkün olmayan cürümlere ve hürriyeti bağlayıcı cezalara ait mahkumiyetlerin;
        a- Suçun işlendiği zaman Türk Ceza Kanunu'nun  54/3  maddesi  veya 2253  sayılı  Çocuk Mahkemelerinin  Kuruluşu  Görev  ve   Yargılama Usulleri Hakkında   Kanunu' nun 12 nci  maddesine göre 15 yaşını doldurmamış olan küçükler hakkında verilmesi halinde beş yıl içerisinde,
        b- Suçun işlendiği zaman Türk Ceza Kanunu'nun 55/3 maddesine göre 15 yaşını doldurupta 18 yaşını doldurmamış küçükler hakkında verilmesi halinde on yıl içerisinde,
        c- 647 sayılı Cezaların İnfazı Hakkında  Kanun'un 6 ncı maddesi uyarınca cezanın ertelendiği  ve  Türk Ceza Kanunu'nun 95/2 maddesine göre mahkumiyetin esasen vaki olmamış sayıldığı hallerde beş yıl içerisinde,        evvelce  verilen  ceza  cinsinden   bir  cezaya  veya  daha ağır bir cezaya mahkum olunmadığı takdirde, adli sicil kayıtlarından çıkartılabilmeleri mümkün olmaktadır.
        Silinmesi    mümkün    olmayan  cürümlerden  mahkumiyet  hallerine  ve yukarıda  belirtilen  nitelikteki  hürriyeti  bağlayıcı cezalara Kanunun tanıdığı bu ayrıcalık, doğal   olarak  silinmesi  mümkün   olan   cürümlerden   mahkumiyet hallerine  ve hürriyeti bağlayıcı cezalara da uygulanmaktadır. Sabıka  kaydının silinmesine imkan bulunan bu durumlarda;
        a- Suçun işlediğin zaman T.C.K' nın 54/3 maddesi veya 2253 sayılı Çocuk Mahkemeleri  Kanununun  12.maddesine  göre 15 yaşını doldurmamış küçükler hakkında verilen mahkumiyetlere ilişkin sabıka kayıtları iki yıl içerisinde,
        b- Suçun işlediğin  zaman   T.C.K' nın 55/3  maddesine 15 yaşını  doldurmuş, 18 yaşını doldurmamış  küçükler için verilen mahkumiyetleri ilişkin sabıka kayıtları  3 yıl içerisinde,
        evvelce verilen ceza   cinsinden  bir  cezaya  veya  daha  ağır  bir cezaya mahkum    olunmaması  sabıkanın   adli   sicil     kayıtlarından  çıkartılabilmesi olanaklıdır.
       3682 Sayılı Adli Sicil Kanununun 8 inci maddesine göre Mahkemelerce verilen silme kararlarının, Genel Müdürlüğümüzün 0.312.435 09 29 nolu faksına veya Tuna Cad.No:10  06100 Yenişehir/ANKARA adresine posta ile gönderilmesi veya kişinin kararla bizzat başvurusunun Tetkik Hakimlerinden oluşan, Adli Sicil Komisyonunca incelenmesi sonucu Silme İşlemi yapılır.Ayrıca ilgilisine bilgi verilir.
        Adli Sicil taşra teşkilatını teşkil eden Bölge ve Ağır Ceza Bilgi İşlem merkezlerinde Silme İşlemi yapılmaz.

http://www.adli-sicil.gov.tr/SILMEX.HTM

İki saatlik keyif yapmak suçundan hayatına sabıka işlenen ve hayatı boyunca bu sabıkanın tesiri ile bir sürü olumsuzluğa maruz bırakılan binlerce Türk vatandaşından birisin, aslında zannetikleri adam olmadığını, herkes kadar "normal" olduğunu insanlara, kurumlara, vesaireye ispat edebilmen gerçekten zor. Allah, hem bu kendini aklama çabanda hem de geri kalan hayatında yar ve yardımcın olsun aziz kardeşim.

Bir an evvel istediğin sertifikaları alabilmen ve kaldığın yerden olması gerektiği gibi hayatına mutlu mesut devam edebilmen dileklerimle, rastgele...

BALIKADAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 30, 2009, 06:02:30 ÖÖ »

Bey abicim ;

Zahmet etmişssin çok teşekkurler.Fakat her zaman her konuda herşey Google'da karşımıza çıkacak 8.000 küsur sonucla pek örtüşmeyebiliyor ! benim amacım konu hakkında en ufak bir fikri olmadıgı halde tıpkı SİZ SAYIN gibi bir değerli arkadasımız yerine ,BİZZAT bu tür adli sicil kaydı sildirme TECRUBEsi olan bir başka arkadasımızın başından gecenlerı dınlemek. Tİ.  Bırakınız Çince'yi Japonca'yı  isterseniz tek ayak üstünde ve çekiç kullanmadan    ;)  hiyeroglif yazın hiç farketmez !

Şu anda hepimizin ; camiyle minareyle kubbeyle kuşanıp kafamıza göre takılalım söylemlerınden sonra hüküm giyip çatır çatır da kodeste volta attırılan zat-ı muhterem tarafından ,aklına gelmiş ve gelebilecek enva-i çeşit kamasutra figürleriyle hoplatıldığına dikkat çekerim !  Demem O ki ;  kitap kanun yada aklı eren ermeyenlerın karaladıgı şıklarla ne google da ne de başka yerde cebelleşecek direncim yok benım.Yoksa az çok okumam yazmam var yani şükürler olsun.

Aldığım cezayı sormuyorsun " hapismi yattın diyorsun.Ben paraya çevrilmeyecek şekilde cezalandırıldım mahkemelere katılamadım diye.Sayın hakim CART diye iteleyivermiş işte.Ne celp kagıdından ne başka birşeyden haberim yok!  ki HÜKMÜ giydikten sonra ister ranzada yat ister evinde yatıp para cezası öde !     

HÜKÜM  GİYMİŞSİN ötesi yok yani !

neyse.iyi dileklerin için teşekkurler.

Çevrimdışı Bi'sonNefes

• Üye
  • *
  • yüreğim genelevi...
    • Cannabist
« Yanıtla #5 : Eylül 30, 2009, 06:28:55 ÖÖ »
İşte forumların en kötü tarafı da bu muhterem. İnsanlar birbirini tanımıyor ve buna rağmen karşılarındaki kişilerle ilgili ahkâm kesebiliyorlar. Aynı hem senin hem benim yaptığımız gibi yani...

Ben senin bir avukata danışmak yerine forumun genel yapısını bildiğin halde iş hayatınla ilgili ve zamanın akıp gitmesi nedeniyle süre/yaş sorunsalına takılan böylesi önemli bir konuda neden gelip buradan fikir almaya çalıştığını anlayamıyorum ve dolayısıyla ortaya bir önceki mesajım gibi bir mesaj çıkıyor, sen ise benim hayatımın çok ciddi bir kısmını kodeste ve mahkeme salonlarında geçirmiş ve dilekçe vermekle, sildirmekle bitmeyecek kadar çok sayıda sabıkanın altına adımı - soyadımı yazdırmış bir adam olduğumdan bir haber, benim konuyla ilgili en ufak bir fikrim olmadığını iddia edebiliyorsun.

Mesajımı nihayete erdirirken, bahsini ettiğin zat'ı muhterem her kimse bırak kamasutrayı, misyoner cinsinden bile bir münasebetim bulunmadığına dikkatini çekmek ve bir önceki mesajımda niyetimin seninle herhangi bir polemiğe girmekten çok seni gerçekten sağlıklı bilgi alabileceğin bir adrese yani bir hukukçuya ya da hukuk sitesine kanalize etmek olduğunu bilmeni istiyorum.

Neyse, tekrar geçmiş olsun.

BALIKADAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Eylül 30, 2009, 06:51:49 ÖÖ »
      Aynı dertten muzdarip kimseye rastlayamadım hiç bir yerde....Tamam   "sabıka kaydı silinmesi" ve bu kelımelerin kombinasyonlarını yazıp durdum Google'ya...  Ama yok yok yok...hatta belki birileri bozuk Türkçe'siyle , kendi aksanıyla bir şeyler gevelemiştir diye de çok zorladım motorları... yok!
    "esrar içmek" sucuyla yakalanıp kumbaraya atılmış bir eskı hukumlu lazım bana ve bu da yetmez aslında...Sabıka kaydı silinmesi konusunda arastırma yapmıs olmalı...( diğer sitelerde yazısmadıgımdan emın oldunuz cabucak...evet forumlarda ınsanlar tanışmıyorlar :)  )

Zat-ı muhteremi tanırsınız aslında fakat tansiyondan ötürü olsa gerek çözemedınız....
   İki ismi var.Kasımpaşalıyım diyor ki alakası yok- ispatlandı.
   At "öyle değil böyle binilir" diye, kendisine Mustafa Kemal Paşamızın çok estetık şekilde at binerken çekilen resimleri gözüne sokaraktan gösterildi...

aslında kastettiğim kişiyi bilmek için    ONE MINUTE bile düşünmenize gerek yok   ;)
...işte bu şahıs almış cümlemizi ve GROUP jimnastiğinin şahını yapıyor...misyoner de ne ola ki  ;D

Çevrimdışı Bi'sonNefes

• Üye
  • *
  • yüreğim genelevi...
    • Cannabist
« Yanıtla #7 : Eylül 30, 2009, 07:35:04 ÖÖ »
Aslına bakarsan çözmesine çözdüm de, "sayın başbakanla bırak kamasutrayı misyoner cinsinden bile bir münasebetim olmadı" gibi bir cümleyi kurmak istemedim. Nihayetinde bu ülkenin başbakanıdır, öyle adını dillendirerek zat'ı şahanelerini belden aşağı muhabbetimize özne etmek yakışık almaz. Yakışık almaz da bir kenara, biz özne - sıfat derken, bu mesajı buradan alıp bize bir yüklerler ki, gecenin bir yarısından beri anlatıp durduğumuz şu çekilmiş cezalar solda sıfır bile kalamaz...  ;D (Düşünsene bir de başbakanla esrar forumunda taşak geçiyorlar diye ceza aldığımızı...! İçerde bize ağızları dışında heryerleri ile gülerler be !)

Şimdi şöyle oluyor değerli dostum; bir arzuhalci bulup adli kaydından düşmesini istediğin sicilin için bir dilekçe yazdırıyor, söz konusu kararı da ona ekliyor ve Adli Sicil ve İstatistik bilmemnesine posta ya da faks yolu ile iletiyorsun. Onlar gerekli inceleme ve etüdleri yaptıktan sonra bir - iki ay içerisinde tık düşürüyorlar. Yalnız bu haltı her nedense sen ben gibi sıradan insanlar birbaşlarına yiyemiyorlar. İlla ki bir hukukçu - hukuk bürosu kanalı ile başvuru yaptırıp, takip ettirip bu işi halletmen gerekiyor. Eğer yeterince para bastırır ve hızlı bir avukat bulursan bu işi bir haftada çözdüklerini gözlerimle görmüşüm  ;)

Not : Bilader sen ne fantastik bir adam çıktın ya, takmışsın kafayı akşamdan beri bir kamasutraya bir group jimnastiğine... Cümlemiz adına başbakan - kabine fantazisi yapıp durmasana yahu !  ;D

BALIKADAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Eylül 30, 2009, 08:03:01 ÖÖ »

dilekçe yazdırıyor, söz konusu kararı da ona ekliyor ve Adli Sicil ve İstatistik bilmemnesine posta ya da faks yolu ile iletiyorsun. Onlar gerekli inceleme ve etüdleri yaptıktan sonra bir - iki ay içerisinde tık düşürüyorlar. Yalnız bu haltı her nedense sen ben gibi sıradan insanlar birbaşlarına yiyemiyorlar. İlla ki bir hukukçu - hukuk bürosu kanalı ile başvuru yaptırıp, takip ettirip bu işi halletmen gerekiyor. Eğer yeterince para bastırır ve hızlı bir avukat bulursan bu işi bir haftada çözdüklerini gözlerimle görmüşüm  ;)

işlerine gelen yerde işlerıne gelen zamanda ZART  diye karsıma çıkarmasını biliyorlar da neden peki o çıkardıklarını 1-2-  ayda,     veya para pastırılsa bile 1 haftada ancak siliyorlar ?!  işte ben buna bir   bacak omuza isterım!  hiiiç kusura bakmıcak...  içmeye sigara bulamazken ben şimdi hangi mahkemeye gidipte dava kararlarını arayıp bulucam ? 

kendılerı  kokmus tamponlarını kaldırmadan dunya kadar para kaza...

yav boşver babo !
  kımseden korkupta sustuysam dunyadakı EN NAMERT olayım...yaz yaz yaz yaz...olan bize oluyor...ortada bir numara yok !
   bu siteye bile yol verıyorlar ki GOYA ipucu yakalayacaklarda iş bitirecekler...zavallı bunların alayı ! filan tarıhte falan büroda ıfademi alan amcamın salyası gırtlagından süzülüyordu...hızlısına denk gelmiş garıbim...daha ne dıyeyım ben bu mıllete ya !eskı yazılarımda değinmiştim ufaktan...

neyse abicim...sohbet etmiş olduk...sevgiler

Çevrimdışı celayir

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Eylül 30, 2009, 09:38:01 ÖS »
nerden başlıcağını bilemiyorsun,zamanda kısa tabi mevzuda mühüm senin için.

acizane
daha tedaylı araştır,harekete gec uzman vs ile görüş.

daha ivedi olur kesin sonuç alırsın.

allah kolaylık versin.

BALIKADAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Eylül 30, 2009, 09:50:18 ÖS »
acizane
daha tedaylı araştır,harekete gec avukat vs ile görüş.

Paranın açmadığı kapı olmaz derler...bu kapıyı tam açamasam bile belki bir parça aralarım dıye umuyorum...İşte benım anlatmak ıstedıgım bu.Nette orda burda ana yasa maddelerını okumakla olmuyor.Bizzat benımle aynı süreci yaşamış gercek deneyimleri bulmaya çalısıyorum sadece.Adam esrardan hüküm giymiş mi ? ve bu sicilini sildirebilmiş mi? Yaptıysa oluyorsa  nasıl yapmıs nasıl oluyorvs  şeklinde.İyi dileklerın için sağolasın dostum.Taraklarda bezin varmı bilemem ama herkes kendıne dikkat etsin.Herkes kendi çapında kulhan beyı ok..ona lafım yok...papaz olan gider yatar...ıyı guzel yatar cıkar da...  işte   "da"  kısmı insanı kasıyor.Yakalanmıssın, hem ılacına hem hurrıyetıne el konulmuş, karakolda orda burda  sinir bozan muameleyle taciz edilmişsin,hapse girmişssin,para cezaları odemişsin, yapmıssın etmıişssin...
    sonra bir bakıyorsun aslında MUEBBET ALMISSIN !
    benim saftorik anıma denk geldı ve malzemeyı yakalattım...aman diyeyım yakalatmasın kımse...zira basımızdakıler kendı  sevıyesızlıklerını gormezden gelıp ,hımayesındekı vatandasın asabını bozmaktan gerı kalmayan  beş para etmeyecek zihniyetler... AMAN KOZ VERMEYIN derim.

Çevrimdışı sanalbaba

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Eylül 22, 2010, 01:15:19 ÖÖ »
SELAM CANLAR 1995 YILINDA 15 YASIMDAİKEN ARKASALARIMIN YAPMIS OLDUGU HIRSIZLIK OLAYINDA BENDE BULUNDUM (KESİNLİKLE KARIŞMADIM OLAYA ) 15 GÜN CEZA EVİNDE YATTIM DİGER ARKADASLARIN BU ARAMIZDA YOK DEMESİYLE CIKTIM VE ARADAN 5 YIL GECTİKTEN SONRA BANA 5 SENE 12 GÜN HAPİS CEZASI GELDİ VE BEN 11 AY YATTIKTAN SONRA RAHSAN AFFIYLA CIKTIM VE ŞİMDİ ÖGRENDİMKİ SİCİL SİLİNMESİ GİBİ Bİ OLAY VARMIS BENİM SABIKAMIN SİLİNME SANSI VARMI ALLAH RISASI İÇİN BİRİSİ AYDINLATSIN BENİ ELLERİNİZDEN ÖPER 2 OGLUM VAR ASLANLAR GİBİ BİRİSİ 13 BİRİSİ 3 YASINDA BU YAPTIGIM OLAY ONLARIN İSTİKBALİNİ ENGELLERSE KAHRIMDAN ÖLÜRÜM COCUK YASDA KURBAN OLDUGUM BU OLAYDAN COCUGUM ETKİLENİRMİ BABANIN CEZASINI OGLUDA CEKERMİ ACİL CVP SAYGILARIMLA

Çevrimdışı Bi'sonNefes

• Üye
  • *
  • yüreğim genelevi...
    • Cannabist
« Yanıtla #12 : Eylül 22, 2010, 02:11:08 ÖS »
sanalbaba geçmiş olsun. Umarım sorun yaşamazlar.

Vay be, şu forumda en keyif alarak atıştığım adamdın BALIKADAM. Neden gittin bilmem ki...

BALIKADAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Kasım 22, 2010, 11:01:23 ÖS »
BALIKADAM. Neden gittin bilmem ki...

Bir yere gitmedım aslında.Foruma uye oldugum zamanlarda kullandıgım maıl adresım bloke oldu...dolayısıyla haberdar olamadım konulardan...çok şey kacırdıgımı dusunmuyorum...ama senın bu yazın içimi ısıttı valla :) Neymiş efendım yolladıgım dosya boyutu cok buyukmuş telden onay kodu verecekmiş...  yahu vallahı telim olsa verecektım ama  içine su kaçtı... anladın ?  ( ilk adresımdi ınternet cıktı cıkalı :(   )

sonradan aldıgım adresımle su andan ıtıbaren forumdayım bakalım.

Çevrimdışı Bi'sonNefes

• Üye
  • *
  • yüreğim genelevi...
    • Cannabist
« Yanıtla #14 : Kasım 23, 2010, 08:48:20 ÖÖ »
Ehlen ve sehlen. Hoşgelmişsin tekrardan.

BALIKADAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Kasım 23, 2010, 09:40:45 ÖÖ »
dur boks eldivenlerimi giyeyim  :P

Çevrimdışı Bi'sonNefes

• Üye
  • *
  • yüreğim genelevi...
    • Cannabist
« Yanıtla #16 : Kasım 23, 2010, 09:45:49 ÖÖ »
dur boks eldivenlerimi giyeyim  :P

Haydi bakalım :)

BALIKADAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Kasım 23, 2010, 09:55:55 ÖÖ »
vazcaydım ehliyetten
güldüren ağlatan zıplatan düşündüren kaşındıran geğirten aksırtan hoplatan sekleten yolduran var.
10-20-30-40-50-100'lük meşeler var seç beğen abi geel gel geeel

BALIKADAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Kasım 23, 2010, 10:30:28 ÖÖ »
ACİL CVP SAYGILARIMLA

SADECE politika'ya atılırsa hiç bir sıkıntı yaşamadan en son noktaya kadar çıkıp zirvede bile oynar...
  Lakin başta ordu olmak üzere; emniyet teşkilatı ve buna benzer yerlerde müstahdemlik bile yapamazlar.Muhtemelen askerlik dönemleri için de bile  sicilinizin varlığını ziyadesiyle hissettireceklerdir.Farketmese bile her daim dosyasında bulunan şifreli bir YAFTA'sı olacaktır.
   Bu günkü aklım olsaydı bir suça niyetliysem ilk önce sıkı bir avukatla görüşüp şeytanın bile aklını yarı yolda bırakacak bu komik sürprizleri gözden geçirir ona göre davranırdım. Neden mi ?
   Konu dönüp dolaşıp ehliyet'e dayanıyor gibi olmasın ama ister inanın ister inanmayın " kız kaçırma" suçu bile ehliyet almaya mani teşkil ediyormuş :)
    Konu uzar gider... Misal ; bir yerden bir şeyi çalma şekline göre bile hüküm değişiyor...Kısa olsa bile bir cezaevi hayatınız oldugu için siz de bir çok şey dinlemişsinizdir...
    Camdan mı girdin, cam açıkmıydı-kapalımıydı ?
    Duvardan nasıl geçtin ? merdivenle mi yoksa üstünden mi atladın ( şahsi çeviklik )
 yazın başka, kışın başka, gece başka gündüz başka...yani konu içeri girip o lanet şeyi çalmakla bitmiyor...çalma şeklin bile faturayı uzatıp kısaltıyor...

Oysa ki bana ne babamın gençlik macerasından ben kendi hayatımla kendi kaderimle neden yaşayamıyorum ? değil mi ?

BALIKADAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Kasım 24, 2010, 06:29:53 ÖS »
  ikinci vukuatımdı.Mahkemelere katılamadım.Bir yıl bir gün hapis cezası aldım.Tutukuyken yattıgım süre düşüldü ve bakiyeyi baska bir cezaevinde yattım.Tahliye olalı aradan bir yıldan çok çok fazla bir süre geçti.Söylediğiniz şey ; sabıka kaydı raporunda en altta yazan ARŞİV KAYDI YOKTUR  cümlesi olsa gerek.Bu durumda sicil kaydım olmayacak FAKAT bu kez ARŞİV KAYDI VARDIR yazacak SANIYORUM.
Sürücü belgesi almak istiyorum benim sıkıntım bu dur.Gerçi bundan bir sure once yaptıgım iş basvurusunda  CV bırakıp cıktıgım şirketin sekreterı yarım saat sonra beni cebimden arayıp sicil kaydımla ilgili bir sıkıntı oldugunu ve girişimi yapamayacaklarını soyledı...Geçtiğimiz kış ufak bir sıkıntım oldu ve hastanede yattım.Oda arkadasımın ziyaretçilerınden biri AVUKATtı ve danıştım...Ehliyet alamaman ımkansız falan dedi ama sankı hastaya moral vermek ıster gıbıme geldı tavrı.

Bilemıyorum...Çok canımı sıktı bu işler...

Çevrimdışı zonk

• "Asla Yakalanma"
  • Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Kasım 25, 2010, 11:44:33 ÖS »
95 yılında LSD ile yakalanıp paraya çevrilen hapis cezası aldım.
2005 yılında  sürücü belgesi sınavlarını geçtiğim halde trafik şubesi bana ehliyet vermedi.
Bir avukat aracılığıyla Adli sicil kaydımı sildirdim, yeniden eşşek gibi ehliyet sınavına girdim.
Elimde 2 tane farklı ehliyet alabilir belgesiyle trafiğe yeniden gittim, 2 sini alıp bana 1 adet ehliyet verdiler.

Şimdiki mevzuat da bundan çok farklı olmasa gerek. Eninde sonunda sürücü belgesi alırsınız.

BALIKADAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Kasım 28, 2010, 10:06:22 ÖÖ »
Bir avukat aracılığıyla Adli sicil kaydımı sildirdim, yeniden eşşek gibi ehliyet sınavına girdim.
Elimde 2 tane farklı ehliyet alabilir belgesiyle trafiğe yeniden gittim, 2 sini alıp bana 1 adet ehliyet verdiler.

Ehliyet alabilir belgesi?

LSD konusunu veya diğer maddelerle alakalı bir durum olup olmadıgını bilemıyorum.Ben ilk seferde son halini, ikincisinde ham halini yakalalatmış ve bir yıl bir gün hapis cezası alıp 35 günü tutukluyken, bakiyeyi aradan 4 yıl geçtikten sonra başka bir ceza evinde infaz edilmiştim.Ehliyetle alakalı mevzularım geçtiğinde ikinci vukuatımın mahkemeleri devam edıyordu.Yani trafik tescile takılan mazim ilk mazimdi.Hapse girmedim dedıgımde bana girmedın ama suclu bulunup hukum gıymıssın ve para cezası odemıssın dedıler.Aradan bir kaç yıl gectıkten sonra bir avukattan gelen haberle ASLA ehlıyet alamayacagımı öğrenmiştim.İnşallah mevzuattan bi haber biridir ...

Forumda özel mesaj alıp veremıyoruz galıba ?  Avukatınızla görüşmek ısterdım.
   Moralim epey yukseldı tesekkur ederım sagolun.

Eşek gibi bir kursa daha coktan razıyım.Sırf bu sebepten dolayı 20 ( evet yirmi ) yıldan beri EŞŞŞŞEK gibi yaşatılıyorum.Kesinlikle mubalaga değil.Bu sicil benım hayatımı KAYDIRDI:ALLAH BİN TÜRLÜ BELALARINI VERSIN.

Çevrimdışı zonk

• "Asla Yakalanma"
  • Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Kasım 28, 2010, 01:53:37 ÖS »
Ehliye alabilir belgesi lafı biraz tuhaf olmuş :)
Kursu bitirince bir sertifika veriyorlar onu ve diğer yeterlilik evraklarını da alıp ehliyet almaya
trafiğe gidiyorsunuz ya ,işte ondan bahsettim. Bir üst mesajda yazan arkadaş (KirliSakal) adli sicil memuru olsa gerek.
Onun da fikrini almak isterim ama , bildiğim kadarıyla suç (veya belki de infaz) tarihinden sonra 5 sene geçince
sürücü belgesi alabiliyor olmanız gerek. Buna engel olan ve ömür boyu bu haktan men edilmenize sebep olan 
bazı ceza yasaları da olabilir, ama ben bu kısmını bilmiyorum. Kendi vukuatıma bakarak konuştum sadece.

Özel mesajınıza da ayrıca yanıt yazıyorum.

Çevrimdışı v_ice_lord

• Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Aralık 01, 2010, 02:34:46 ÖS »
arkadaşlar benim de bir sorum olacak en uygun burayı buldum. durum şöyle

iki arkadaş yolda yürüyoduk yunuslar çevirdi gbt temiz, üstümüzde bir şey yok polislerden biri 50 metre aşağıda esrar maddesi buldu. sonra karakol, ifade filan...

2 ay sonra adliyeye gittik ve takipsizlik kararı verilmiş, dava açmamış savcı.
bu olayın bir daha karşımıza çıkmayacağı söylendi....

ilk sorum GBT de hala görünüyor ve dona kadar aranıyoruz. GBT yi nasıl sildirebiliriz

2. takipsizlik kararı ile tebligat gelir mi eve...

3.sorum GBTyi de temizlettik diyelim bu olar karşımıza çıkar mı. bir daha yakalanırsak sorun olur mu???...

BALIKADAM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Aralık 01, 2010, 05:18:56 ÖS »

AD'ı üstünde olan      G-enel   B-ilgi    T-oplama  
     Temizlenmez.
     Adli merci'ye intikal etmiş olan her mevzu orada durur ve ileriki zamanlarda ilgili birimlere G-enel B-ilgi verir.
     Kanaat oluşturur.
     işte esrarın faydaları
     kuru fasulyenin azotu
     pirincin taşı
     çaktın ?  ;)